Copa America Columbia  s-a calificat  în sferturi, iar brazilienii au făcut spectacol cu Paraguay
Brazilia a dominat cu un rezultat categoric de 4-1 împotriva Paraguayului. Foto: Imago

Copa AmericaColumbia s-a calificat în sferturi, iar brazilienii au făcut spectacol cu Paraguay

• La Copa America pe 29 iunie, Brazilia și Columbia au impresionat în meciurile din grupa lor.
  • Brazilia a dominat și s-a impus cu un categoric 4-1 împotriva Paraguayului.
  • Columbia și-a asigurat locul în sferturile de finală după o victorie clară, scor 3-0, împotriva Costa Ricăi
Copa America Uruguay  zdrobește  Bolivia. Panama, succes istoric în meciul cu SUA

În meciurile de pe 29 iunie de la Copa America, Brazilia și Columbia au dominat faza grupelor.

Brazilia învinge Paraguay cu 4-1

Brazilia și-a demonstrat supremația cu o victorie categorică, scor 4-1, împotriva Paraguayului, cu Vincius Junior, starul lui Real Madrid, în rolul principal.

În minutul 35, Vinicius Junior a marcat după un schimb rapid de pase al echipei, în stilul „joga bonito”, caracteristic lor.

Atacantul de 20 de ani de la Girona, Savio, a mărit diferența

Brazilia nu s-a oprit aici. A continuat să stăpânească jocul și a marcat un al treilea gol în partea a doua a meciului, din nou prin Vinicius.

Singurul gol al Paraguayului a fost marcat de Omar Alderete, jucător la Getafe

Dominanța Braziliei a fost evidentă de la început, iar Lucas Paqueta a contribuit și el la scorul final.

Columbia este a treia echipă calificată în sferturile de finală ale Copa America

Columbia a obținut o victorie impresionantă, scor 3-0, împotriva reprezentativei din Costa Rica și și-a asigurat locul în sferturile de finală de la Copa America.

„Los Cafeteros” au deschis scorul în minutul 31, când Luis Diaz a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri.

Davinson Sanchez a marcat al doilea gol în minutul 59, după un corner executat de Jhon Arias.

Mai târziu, în minutul 62, James Rodriguez a dat a treia pasă de gol la turneu, cu o minge trimisă decisiv pentru Jhon Cordoba, care a închis tabela.

Costa Rica încă are șanse de calificare

Pentru Costa Rica, înfrângerea a fost dureroasă, dar echipa mai păstrează șanse de a se califica în sferturile de finală, deoarece urmează să joace ultimul meci din grupă împotriva Paraguayului.

Costa Rica mai are un punct, după remiza cu Brazilia.

Columbia va încheia faza grupelor cu un meci important împotriva Braziliei pe 2 iulie, la Levi's Stadium din Santa Clara, California.

Între timp, Costa Rica va juca împotriva Paraguayului într-un alt meci crucial, iar partidele au loc simultan.

14:04
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
15:24
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
18:21
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”