Atac la arbitru  Elias Charalambous a criticat dur  arbitrajul  danezului Krogh +41 foto
Elias Charalambous

Atac la arbitru Elias Charalambous a criticat dur arbitrajul danezului Krogh

• FCSB - SPARTA 2-3. Elias Charalambous a fost total nemulțumit de prestația arbitrului danez Morten Krogh, compatriotul antrenorului Spartei, Lars Friis.
  • Tehnicianul FCSB a spus la conferință: „La Olaru a fost cu siguranță fault sau penalty. Iar arbitrul ne-a dat galbene”.

La conferință, Elias Charalambous a venit dezamăgit, supărat. De prima repriză a roș-albaștrilor, dar și de prestația arbitrului Morten Krogh, compatriotul lui Lars Friis, antrenorul Spartei.

MIRONICĂ INDIGNAT Comentatorul ProTV, scandalizat de ce a văzut în Ghencea: “ Este inacceptabil  ce s-a întâmplat în seara asta!”
MIRONICĂ INDIGNATComentatorul ProTV, scandalizat de ce a văzut în Ghencea: “Este inacceptabil ce s-a întâmplat în seara asta!”
MIRONICĂ INDIGNAT Comentatorul ProTV, scandalizat de ce a văzut în Ghencea: “ Este inacceptabil ce s-a întâmplat în seara asta!”

Elias Charalambous după FCSB - Sparta 2-3: „A fost fault sau penalty”

„A influențat arbitrul danez meciul pentru antrenorul danez al campioanei Cehiei?”, a fost întrebat tehnicianul FCSB.

„Nu știu dacă a fost din cauza antrenorului danez, dar cred că arbitrul ar fi putut judeca diferit multe momente ale jocului.

Momentul în care Olaru… nu știu dacă a fost înăuntru sau afară, dar a fost cu siguranță fault sau penalty!

Și el ne-a dat cartonașe galbene. Nu știu dacă l-a ajutat VAR sau nu”, l-a criticat Charalambous.

FCSB - Sparta Praga

FCSB - Sparta Praga FCSB - Sparta Praga FCSB - Sparta Praga FCSB - Sparta Praga FCSB - Sparta Praga
+41 Fotografii

Charalambous a protestat și pentru prelungiri: „Ar fi trebuit să dea opt-nouă minute”

Acesta a continuat comentariile: ”Sunt sigur că ar fi trebuit să dea minimum opt-nouă minute de prelungiri, a dat 5 minute și s-au jucat 4:50. Fac diferența zece secunde? Nu, dar dacă spui 5 minute lasă 5 minute, nu 4:50”.

Elias a completat: „Nu știu de ce a condus astfel, arbitrul e aici, puteți să-l întrebați.

Știți că eu nu sunt genul care să caute scuze cu arbitrajul. Dar cred că ar fi putut face mai mult, pentru că un asemenea meci e hotărât de detalii.

Nu doar eu am văzut că arbitrul putea fi mai bun, ci și voi, ziariștii”.

Despre criticile lui Becali: „Șeful e șef. Are dreptul să spună ce simte”

Întrebat despre declarația patronului, „Am greșit echipa. Nu mă voi mai lua niciodată după stafful tehnic”, Charalambous a declarat:

„Șeful e șef. Are modul lui de a gândi. Nu judec pe nimeni. Are dreptul lui să spună ce simte ca boss al clubului.

Noi suntem aici să facem totul pentru a ajuta echipa, eu fac ce am de făcut cât pot de bine.

Nu sunt aici să răspund unor asemenea întrebări, dacă e normal sau nu e normal. Eu încerc să-mi fac misiunea cât mai bine”.