Eliminare-fulger  Gabriel Dănuleasă, roșu direct la doar  90 de secunde  de la intrarea în teren. Decizia l-a înfuriat pe Hagi +13 foto
Gabriel Dănuleasă (sursă foto: sportpictures)

Eliminare-fulger Gabriel Dănuleasă, roșu direct la doar 90 de secunde de la intrarea în teren. Decizia l-a înfuriat pe Hagi

• Meciul Rapid - Farul a oferit cea mai rapidă eliminare din acest sezon de Liga 1.
  • Gabriel Dănuleasă l-a faultat pe Boupendza din postura de ultim apărător și a fost eliminat la mai puțin de două minute după ce a intrat pe teren.

Rapid a învins-o pe Farul în cea mai clară victorie a giuleștenilor din ultimii doi ani, scor 5-0. Ultimul succes la scor a fost în 2022, 8-0 cu Gaz Metan Mediaș.

CE NU S-A VĂZUT LA TV 3 momente inedite din Giulești:  șicane între Săpunaru și Alibec , cine a fost ținta ironiilor + antrenorul rivalei aclamat de gazde

Gabriel Dănuleasă a fost introdus de Gheorghe Hagi în minutul 81, în locul lui Mihai Bălașa, dar a apucat să joace mai puțin de două minute.

VIDEO. Rapid - Farul: primul gol marcat de Alex Dobre

În minutul 82, Aaron Boupendza a sprintat către poarta Farului, iar Dănuleasă, plasat greșit, l-a scos de pe traiectorie pe atacantul giuleștenilor și a văzut cartonașul roșu după un fault din postura de ultim apărător.

Fotbalistului nu i-a venit să creadă când a văzut decizia arbitrului și și-a dus palmele la față.

Dănuleasă l-a întrebat pe arbitrul Moroiță pentru ce i-a acordat cartonașul roșu, în timp ce Hagi îi cerea socoteală arbitrului de rezervă pentru eliminarea jucătorului său.

Rapid - Farul: cartonaș roșu pentru Dănuleasa. Foto: captură Prima Sport

Rapid - Farul: cartonaș roșu pentru Dănuleasa. Foto: captură Prima Sport Rapid - Farul: cartonaș roșu pentru Dănuleasa. Foto: captură Prima Sport Rapid - Farul: cartonaș roșu pentru Dănuleasa. Foto: captură Prima Sport Rapid - Farul: cartonaș roșu pentru Dănuleasa. Foto: captură Prima Sport Rapid - Farul: cartonaș roșu pentru Dănuleasa. Foto: captură Prima Sport
+13 Fotografii

Săpunaru și Alibec, prieteni și dușmani

Meciul din Giulești a avut parte de un debut plin de evenimente, ce-i drept mai puțin vizibile. S-au plătit poliție, au fost și șicane între prieteni vechi, cum e cazul duelului Alibec - Săpunaru.

Stoperul Rapidului nu l-a scutit deloc pe fostul coleg de la Astra, ba chiar a căutat mereu să-i stea în spate, să-l lovească discret. Și Alibec a răspuns pe măsură, căutând să-i aplice un cot în tibie atunci când a fost pus la pământ.

Au urmat discuții umăr la umăr, iar centralul Moroiță a oprit totul în minutul 6, când liderul Rapidului a primit cartonaș galben. Apoi, pe final de repriză, Săpunaru a cedat din nou, părăsind terenul afectat de durerile la călcâi.

Bucurie gol Alex Pașcanu

Bucurie gol Alex Pașcanu Bucurie gol Alex Pașcanu Bucurie gol Alex Pașcanu Bucurie gol Alex Pașcanu Bucurie gol Alex Pașcanu
+5 Fotografii

Renunță Hagi?! „Regele”, copleșit după umilința din Giulești:  „Poate nu o să mai fiu pe bancă”
00:43
Renunță Hagi?!„Regele”, copleșit după umilința din Giulești: „Poate nu o să mai fiu pe bancă”
Renunță Hagi?! „Regele”, copleșit după umilința din Giulești: „Poate nu o să mai fiu pe bancă”
Debut de vis în Giulești   VIDEO cu golul : Alex Dobre,  reușită de senzație  la primul meci în tricoul Rapidului
21.10
Debut de vis în Giulești VIDEO cu golul: Alex Dobre, reușită de senzație la primul meci în tricoul Rapidului
Debut de vis în Giulești  VIDEO cu golul : Alex Dobre,  reușită de senzație la primul meci în tricoul Rapidului
„Nu am realizat nimic”  Șumudică, cu  picioarele pe pământ  după ce a „demolat” Farul. Ce spune despre derby-ul cu FCSB
00:20
„Nu am realizat nimic” Șumudică, cu picioarele pe pământ după ce a „demolat” Farul. Ce spune despre derby-ul cu FCSB
„Nu am realizat nimic”  Șumudică, cu picioarele pe pământ după ce a „demolat” Farul. Ce spune despre derby-ul cu FCSB
Minte Jandarmeria?  Șefii de la stadionul „Arcul de Triumf” susțin că există  imagini video  cu scena în care se aruncă din tribune cu un scaun spre asistent + Ce spune Dinamo
21.10
Minte Jandarmeria? Șefii de la stadionul „Arcul de Triumf” susțin că există imagini video cu scena în care se aruncă din tribune cu un scaun spre asistent + Ce spune Dinamo
Minte Jandarmeria?  Șefii de la stadionul „Arcul de Triumf” susțin că există imagini video cu scena în care se aruncă din tribune cu un scaun spre asistent + Ce spune Dinamo
Daniel Pancu, judecat miercuri Stoichiță a anunțat ce se va întâmpla cu  selecționerul U21 , după incidentele de la meciul cu Elveția
21.10
Daniel Pancu, judecat miercuriStoichiță a anunțat ce se va întâmpla cu selecționerul U21, după incidentele de la meciul cu Elveția
Daniel Pancu, judecat miercuri Stoichiță a anunțat ce se va întâmpla cu selecționerul U21 , după incidentele de la meciul cu Elveția
Cine e agresorul?  Jandarmeria, răspuns-șoc pentru GOLAZO.ro despre incidentele de la Dinamo - Botoșani: „N-am reușit să aflăm  cine a aruncat cu scaunul  către asistent“
21.10
Cine e agresorul? Jandarmeria, răspuns-șoc pentru GOLAZO.ro despre incidentele de la Dinamo - Botoșani: „N-am reușit să aflăm cine a aruncat cu scaunul către asistent“
Cine e agresorul?  Jandarmeria, răspuns-șoc pentru GOLAZO.ro despre incidentele de la Dinamo - Botoșani: „N-am reușit să aflăm  cine a aruncat cu scaunul către asistent“
Proces  Azi, un nou termen în procesul lui  Mario Iorgulescu . E acuzat de ucidere din culpă
21.10
Proces Azi, un nou termen în procesul lui Mario Iorgulescu. E acuzat de ucidere din culpă
Proces  Azi, un nou termen în procesul lui Mario Iorgulescu . E acuzat de ucidere din culpă
40.000 de bilete vândute  Fanii iau cu asalt Arena Națională la meciul  România - Kosovo , care va stabili cine câștigă grupa în Nations League
21.10
40.000 de bilete vândute Fanii iau cu asalt Arena Națională la meciul România - Kosovo, care va stabili cine câștigă grupa în Nations League
40.000 de bilete vândute  Fanii iau cu asalt Arena Națională la meciul România - Kosovo , care va stabili cine câștigă grupa în Nations League