​VIDEO Spectacol pe Roazhon Park: Rennes vs Betis 3-3

​Rennes și Betis au oferit cel mai spectaculos meci al serii de Europa League, terminând la egalitate, scor 3-3. Gazdele au condus de două ori la o diferență de două goluri, însă echipa din Sevilla a găsit de fiecare dată puterea de a reveni.

HotNews.roFoto: Hotnews

Rezumatul partidei dintre Rennes și Betis.

După 10 minute, era deja 2-0 pentru Rennes: Hunou a deschis scorul în minutul 2, iar un autogol al lui Javi Garcia făcea ca partida să pară una ușoară pentru gazde. Lo Celso a dat primul semn de viață al oaspeților, reușind să înscrie în minutul 31, însă Rennes avea să intre cu două goluri avantaj la pauză, după ce Ben Arfa a marcat din penalty în minutul 45+3. Sidnei ('61) și Lainez ('90) au egalat pentru Betis, care pornește favorită în manșa retur.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5