Liverpool - Arsenal 4-2/ Sen-za-ti-o-nal! (VIDEO)

Marele maestru al strategiei in fotbal (Rafa Benitez, Liverpool) l-a invins pe inventatorul furiei adolescentine (Arsene Wenger, Arsenal). Departajarea celor doua echipe s-a facut dupa un meci absolut nebun - Arsenal a deschis scorul prin Diaby (13), iar Liverpool a egalat prin Hyypia (30).

Dupa pauza, Fernando Torres intoarce meciul si aduce pe Liverpool in avantaj: pirueta intre fundasii centrali si finalizare exceptionala - 2-1 in minutul 69!

Arsenal revine si egaleaza prin Adebayor, dupa o cursa de senzatie a lui Walcott (84)! Dupa un singur minut, Liverpool obtine un penalty, transformat de capitanul Gerrard: 3-2, Liverpool este calificata! Babel ridica scorul la 4-2, in prelungiri...

Bijuteria lui Torres (69); LIverpool conduce cu 2-1

Adebayor egaleaza in minutul 84: 2-2

penalty pentru Liverpool in minutul 85! Gerrard transforma: 3-2!

Babel inchide tabela in prelungiri: 4-2 pentru Liverpool

MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras  să publice  discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
22.09
MM, vulcan anti-ARBITRI Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut  teribil ”
22.09
Ter Stegen s-a rupt! Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil ”
„Attack Fener”  Ultrașii lui Fenerbahce  s-au făcut de râs  cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”