Exploziv contra arbitrilor  Răzvan Lucescu se încălzește pentru FCSB, înfuriat de arbitrajul  anti-PAOK  din Grecia
Răzvan Lucescu are 100 de victorii în al doilea mandat la PAOK Foto: Imago

Exploziv contra arbitrilor Răzvan Lucescu se încălzește pentru FCSB, înfuriat de arbitrajul anti-PAOK din Grecia

• Răzvan Lucescu a protestat și după victoria lui PAOK, 2-1 pe terenul lui Atromitos: „Arbitrul și VAR au făcut totul pentru ca noi să pierdem”.
  • Antrenorul în vârstă de 55 de ani e revoltat că la o fază identică echipa sa e pedepsită cu penalty, în timp ce, în alt meci, marea rivală AEK a fost iertată.
  • Lucescu și PAOK înfruntă FCSB la Salonic pe 3 octombrie, în a doua etapă de Europa League.

Pentru FCSB, meciul de la Salonic cu PAOK și Răzvan Lucescu, pe 3 octombrie, va fi primul test de foc al fazei principale în Europa League. Înainte e jocul de încălzire, acasă, contra letonilor de la RFS, pe 26 septembrie.

Ratează naționala Charalambous, ultimele noutăți despre starea lui  Lixandru

Pentru Răzvan, va fi a doua partidă importantă în elita EL. Campioana Greciei debutează în „infernul” de la Istanbul, cu Galatasaray, pe 25 septembrie.

Până atunci, Lucescu se înfierbântă etapă de etapă în prima ligă elenă, mai mult cu arbitrii și arbitrajele decât cu adversarii.

100 de victorii
are Răzvan Lucescu în al doilea mandat la PAOK Salonic (172 de partide în toate competițiile)

Răzvan Lucescu: „O victorie incredibilă împotriva arbitrului și VAR”

Duminică seară, PAOK a învins-o foarte greu la Atena pe Atromitos, 2-1, gol decisiv Camara în minutul 90.

La sfârșit, antrenorul alb-negrilor a fost exploziv, înfuriat de deciziile „centralului” Spiros Zabalas și ale VAR-ului Tasos Sidiropoulos.

A început cu flash-interviul. „A fost o victorie incredibilă împotriva arbitrului și VAR, care au făcut totul pentru ca PAOK să piardă. E inimaginabil ce au făcut din primul minut contra noastră”, a declarat furibund la televiziunea NOVA.

„Cum a anulat golul nostru de 2-1 al lui Zivkovic și a dat fault la fundașul nostru Baba!”, a protestat tehnicianul.

Și-a amintit de marea rivală AEK: „Am văzut cu ceva timp în urmă ce s-a petrecut cu Levadiakos, când nu a primit penalty în partida cu AEK, în timp ce noi suntem pedepsiți acum cu 11 metri pentru aceeași fază”.

De trei ori am recuperat în prima repriză și arbitrul a fluierat fault oprindu-ne tranziția. Nu pot înțelege ce s-a întâmplat Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK

Răzvan Lucescu: „Arbitrajul? De nedescris!”

La conferință, Lucescu s-a mai liniștit, dar tot s-a referit la Zabalas.

„Am câștigat un meci foarte dificil, am câștigat împotriva arbitrului și împotriva unei echipe bune care a jucat agresiv și cu pasiune”, a spus Răzvan, potrivit Gazzetta.gr.

Nu a uitat derbyul Salonicului din 19 mai, când PAOK a învins-o cu 2-1 în deplasare pe Aris și a cucerit titlul în runda finală a play-off-ului.

„Așa cum ne-am impus în ultimul joc pe terenul lui Aris, tot contra arbitrului, am reușit și acum.

Arbitrajul? De nedescris!”.

9 puncte are PAOK
după primele trei etape din Grecia, maximum: 3-2 cu Panserraikos (a), 2-0 cu Panaitolikos (a) și 2-1 cu Atromitos (d)
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16:19
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
Ultimul drum în alb și roșu  Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim  omagiu pentru Gigi Mulțescu
14:16
Ultimul drum în alb și roșu Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim omagiu pentru Gigi Mulțescu
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face  6 modificări cu Petrolul
15:04
FCSB, schimbată radical Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR,  nemulțumit  de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
14:05
Săgeți spre Petrescu! Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”