Europa League: Florin Niță, victorie în fața lui Ianis Hagi / Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan, remiză cu Marseille (Rezultate)

SpartaPraga, formație pentru care evoluează portarul Florin Niță, s-a impus cu scorul de 1-0 în fața echipei Glasgow Rangers (cu Ianis Hagi pe teren din minutul 38), joi, în grupa A din Europa League.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Fundaşul român Ştefan Radu a fost rezervă la Lazio, care a dispus de Lokomotiv Moscova cu 2-0, la Roma.

Olympique Marseille şi Galatasaray Istanbul au remizat, 0-0, la oaspeţi fiind titulari ambii români din lot, Alexandru Cicâldău a jucat tot meciul, iar Olimpiu Moruţan a fost schimbat după 72 de minute.

Dorin Rotariu a fost rezervă la Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă de Steaua Roşie Belgrad cu 1-0, informează Agerpres.