FINAL  Romania - Angola 28-23 / Ca la antrenament

FINAL Romania - Angola 28-23 / Ca la antrenament

Cu gandul la partida cu Norvegia si deja calificate in sferturi, handbalistele lui Tadici au inceput greu meciul cu Angola. A trebuit ca antrenorul sa ceara un time-out si sa le certe pe fete, care s-au distantat la pauza la zece goluri diferenta. "Ce e cu voi? Am luat trei goluri in superioritate numerica", s-a enervat Tadici.

Tadici si-a permis sa faca experimente, sa le tina pe margine pe Bese si Amariei si sa foloseasca jucatoare care pana acum nu au evoluat prea multe minute. Romancele asteapta meciul Franta - Norvegia si partida importanta de duminica, cu nordicele, pentru a sti pe ce loc termina grupa. Miza este locul 1, pentru a nu avea un meci dificil in sferturi contra Rusiei, ocupanta locului 2 in grupa B, la egalitate de puncte cu Ungaria si Coreea, dar cu un golaveraj inferior.

'60 Romania - Angola 28-23. Au marcat pentru Romania: Bradeanu ('52), Neagu ('53, '59) si Maier ('56)

'50 Romania - Angola 24-17. Au inscris pentru nationala noastra: Amariei ('43), Meirosu ('45), Maier ('47) si Neagu ('49)

'40 Romania - Angola 20-12. Au marcat pentru Romania: Maier ('34, '39, '40) si Barsan ('36)

'30 Romania - Angola 16-7. Au inscris pentru formatia antrenata de Tadici: Lecusanu ('21, '23, '28), Nechita ('23, '24, '25) si Amariei ('26)

'20 Romania - Angola 9-6. Au marcat pentru Romania: Maier ('12), Elisei ('12, '18), Lecusanu ('16), Amariei ('17)

'10 Romania - Angola 4-3. Pentru nationala noastra au marcat Maier ('2), Elisei ('3) si Galca ('5 si '8)

HotNews.ro o sa va tina la curent cu scorul si cu desfasurarea meciului de handbal dintre Romania si Angola. Nationala noastra este calificata in optimi, insa miza grupei a ramas ocuparea primului loc. Lupta se va duce intre nationala lui Tadici si Norvegia.

Live-ul va fi actualizat din zece in zece minute

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”