Handbal (f): CSM București a obținut a treia victorie în grupele Ligii Campionilor

CSM București s-a întors cu toate punctele din deplasarea de la Buducnost, din grupele Ligii Campionilor la handbal, la capătul unui meci controlat de bucureștence și încheiat cu scorul de 29-24.

Cristina NeaguFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

CSM București a învins în deplasare la Buducnost în Liga Campionilor

CSM București a obținut al treilea succes din grupele Ligii Campionilor la handbal.

Formația pregătită de Adrian Vasile a câștigat fără mari emoții în deplasare la Buducnost, în urma unui duel controlat de „tigroaice”.

Prima repriză a fost la discreția fetelor noastre, care au intrat la cabine cu un avantaj de 5 goluri, iar recitalul a continuat și în partea secundă, când CSM-ul a menținut ritmul ridicat de joc.

Cele mai bune marcatoare ale bucureștencelor au fost Cristina Neagu, Ingstad și Kobylinska, cu 6 reușite.

Se joacă cu focul Becali și compania când pun la cale un blat
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille,  infarct  la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
09:39
Tragedie în fotbal Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Arbitrul și-a recunoscut greșeala  David Miculescu a dezvăluit ce a vorbit cu el la pauză:  „Și-a cerut scuze”
00:15
Arbitrul și-a recunoscut greșeala David Miculescu a dezvăluit ce a vorbit cu el la pauză: „Și-a cerut scuze”
Arbitrul și-a recunoscut greșeala  David Miculescu a dezvăluit ce a vorbit cu el la pauză: „Și-a cerut scuze”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
10:04
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”
11:26
Pleacă Hagi de la Farul? Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „Simt că a obosit și nu e ușor”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit și nu e ușor”
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un  motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
10:21
Jambiere cu bucluc Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar: „Au fost discuții intense pe tunel”
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute  în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
10:35
Drăgușin, titular în Europa LeagueCe notă a primit românul, după ce a jucat 90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă  s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”