Roland Garros: Novak Djokovic, in sferturi dupa un meci de patru seturi cu Philipp Kohlschreiber

Novak Djokovic, cap de serie numarul unu, s-a calificat in sferturile turneului de Grand Slam de la Roland Garros (pentru a patra oara consecutiv), dupa un meci patru seturi cu Philipp Kohlschreiber, din Germania.

Meciul de pe "Philippe Chatrier" a durat doua ore si 42 de minute.

"Am intalnit un adversar redutabil, deci sunt multumit de victorie. Nu stiu daca m-a deranjat vantul, au fost aceleasi conditii si pentru mine si pentru adversar. Il respect mult pe Tommy (n.r. Haas - urmatorul adversar), traverseaza o perioada fasta a carierei sale. Sper sa fie o partida frumoasa" - Novak Djokovic, la Eurosport.

A fost 4-6, 6-3, 6-4, 6-4 pentru "Nole". In urmatorul meci, Djokovic il va intalni pe Tommy Haas, favorit 12.

UPDATE:Rafael Nadal a ajuns si el in sferturi: 6-4 6-1 6-3 cu Kei Nishikori, unde il va intalni pe elvetianul Stanislas Wawrinka.

(1) Novak Djokovic - Philipp Kohlschreiber 4-6, 6-3, 6-4, 6-4

(3) Rafael Nadal - (13) Kei Nishikori 6-4 6-1 6-3.

(9) Stanislas Wawrinka - (7) Richard Gasquet 6-7 4-6 6-4 7-5 8-6

Olympiacos aduce un jucător de la EURO  Viitoarea adversară a lui FCSB în Europa League a făcut un  transfer important
10:08
Olympiacos aduce un jucător de la EURO Viitoarea adversară a lui FCSB în Europa League a făcut un transfer important
Olympiacos aduce un jucător de la EURO  Viitoarea adversară a lui FCSB în Europa League a făcut un transfer important
Panduru, replică pentru Dorinel  Fostul mare internațional a reacționat după  declarațiile  antrenorului de la Oțelul: „Așa se face peste tot”
29.09
Panduru, replică pentru Dorinel Fostul mare internațional a reacționat după declarațiile antrenorului de la Oțelul: „Așa se face peste tot”
Târnovanu, certat  Prestația portarului de la FCSB, analizată: „Mă gândesc că  îi e frică ” + Nici Tavi Popescu n-a scăpat: „Are mentalitate de vedetă”
00:32
Târnovanu, certat Prestația portarului de la FCSB, analizată: „Mă gândesc că îi e frică” + Nici Tavi Popescu n-a scăpat: „Are mentalitate de vedetă”
Târnovanu, certat  Prestația portarului de la FCSB, analizată: „Mă gândesc că îi e frică ” + Nici Tavi Popescu n-a scăpat: „Are mentalitate de vedetă”
Pușcaș, în formă  Internaționalul român,  ,,dublă”  de senzație în Turcia
29.09
Pușcaș, în formă Internaționalul român, ,,dublă” de senzație în Turcia
Mourinho, protest nemaivăzut Tehnicianul portughez a vrut să-l ridiculizeze pe arbitru! A văzut imediat „galben”
29.09
Mourinho, protest nemaivăzut Tehnicianul portughez a vrut să-l ridiculizeze pe arbitru! A văzut imediat „galben”
Atletico - Real Madrid,  înterupt Jucătorii, trimiși la vestiare! Fanii au aruncat cu obiecte spre jucători