VIDEO Scene de panica la Cupa Sudamericana: un fan a intrat pe teren si a atacat un jucator

Scene desprinse parca din wrestling la meciul din Cupa Sudamericana dintre River Plate si Blooming. La scorul de 1-0 pentru River, un suporter al gazdelor a intrat pe teren si l-a busculat pe atacantul echipei uruguaiene Henry Gimenez, informeaza AP. Potrivit presei boliviene, suporterul avea in mana un cutit. Din fericire, jucatorul a scapat fara nicio rana.

Arbitrul a decis sa opreasca partida cu mai mult de 20 de minute pana la final, fapt pentru care suporterii au inceput sa arunce cu diverse obiecte spre gazon. Un fotoreporter a fost nimerit de o piatra sau o bricheta in cap si a cazut pe teren.