CM Rugby 2023: Ultimele meciuri din sferturi - Cine transmite duelurile interesante de duminică

Argentina și Noua Zeelandă au obținut calificarea în semifinalele Cupei Mondiale de rugby, iar duminică vor avea loc ultimele două dueluri din faza sferturilor.

Nationala de rugby a FranteiFoto: Paquot Baptiste/ABACA / Abaca Press / Profimedia
  • Cupa Mondială de rugby din Franța poate fi urmărită în direct în România pe canalele Digisport și Orange Sport.

Favoritele la victorie au părăsit sâmbătă terenul învinse: Țara Galilor a cedat contra Argentinei (scor 17-29), iar Irlanda (lidera mondială) s-a văzut depășită de Noua Zeelandă (scor 24-28).

De la ora 18:00, Anglia va încerca să facă pasul spre semifinale în duelul cu Fiji de pe Stade Velodrome din Marsilia.

Mai apoi, de la ora 22:00 vom avea un meci de gală pe Stade de France din Saint-Denis, Paris: Franța (gazda competiției) își va măsura forțele cu Africa de Sud.

Duminică, 15 octombrie

De la ora 18:00

Anglia - Fiji (Stade Velodrome, Marsilia)

De la ora 22:00

Franţa - Africa de Sud (Saint-Denis, Paris)

Cine a câștigat Cupa Mondială de rugby de-a lungul timpului

Noua Zeelandă (1987, 2011, 2015)

Africa de Sud (1995, 2007, 2019)

Australia (1991, 1999)

Anglia (2003)

RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial  să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
Diverse
19:19
RENTE PENTRU STEAUA '86? Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS?  FRF are  sponsor nou  pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
17:18
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS? FRF are sponsor nou pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS?  FRF are sponsor nou pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
Dan Udrea  Cum (se) scapă un  huligan  în România
Opinii
16:08
Dan Udrea Cum (se) scapă un huligan în România
„N-a omorât pe nimeni” Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce  ar merge în continuare  pe mâna lui Pancu la U21
15:25
„N-a omorât pe nimeni”Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce ar merge în continuare pe mâna lui Pancu la U21
„N-a omorât pe nimeni” Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce  ar merge în continuare pe mâna lui Pancu la U21
Furie pe Ibrox Park  Cum a explicat managerul lui Rangers  ieșirea bruscă de pe teren  a atacantului său. „Plângea!”
Europa League
16:33
Furie pe Ibrox Park Cum a explicat managerul lui Rangers ieșirea bruscă de pe teren a atacantului său. „Plângea!”
Furie pe Ibrox Park  Cum a explicat managerul lui Rangers ieșirea bruscă de pe teren a atacantului său. „Plângea!”
Se joacă cu focul   Becali și compania când pun la cale  un blat
Opinii
09:03
Se joacă cu focul Becali și compania când pun la cale un blat
Se joacă cu focul  Becali și compania când pun la cale un blat
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
10:04
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”