„Mă duceam la cinema ca să dorm!”    Adrian Bumbescu  despre sacrificiile unui jucător care a ajuns să câștige Cupa Campionilor +12 foto
Adrian Bumbescu a rămas mereu fidel Stelei din Ghencea

„Mă duceam la cinema ca să dorm!” Adrian Bumbescu despre sacrificiile unui jucător care a ajuns să câștige Cupa Campionilor

  • Fostul mare fotbalist Adrian Bumbescu, actual angajat al CSA Steaua, a fost invitatul podcastului „Povestirile sportului” și a rememorat episoade simpatice din cariera sa într-un dialog amplu cu jurnalistul Costin Deșliu.
  • Singurul fotbalist din istorie care are event câștigat și cu Craiova (1980), și cu Dinamo (1982), și cu Steaua (1986), ajuns la 65 de ani, spune că are acum un singur of: „Ne întrebăm mereu, eu și colegii mei: Om mai trăi și noi să vedem iar Steaua în Liga 1?”
Adaugă GOLAZO.ro la favorite

O parte importantă a dialogului s-a purtat în jurul momentelor când Bumbescu a început fotbalul. „Tata era milițian și era responsabil cu ordinea la meciuri la Craiova. Așa că plecam dimineața și petreceam toată ziua pe stadion. Vedeam echipa de tineret speranțe, vedeam Electroputere, apoi meciul mare. Stadion arhiplin, spectacol. M-am îndrăgostit. Așa că la 9 ani am plecat cu doi colegi de la școala numărul 11 la fotbal”, își începe povestea fostul fundaș de fier.

„Cum merge asta în România?!”   Dinamo reacționează dur după ce a aflat că nu poate juca derby-ul cu FCSB pe   Arena Națională : „Ești luat de prost!”
Citește și
„Cum merge asta în România?!” Dinamo reacționează dur după ce a aflat că nu poate juca derby-ul cu FCSB pe Arena Națională: „Ești luat de prost!”
Citește mai mult
„Cum merge asta în România?!”  Dinamo reacționează dur după ce a aflat că nu poate juca derby-ul cu FCSB pe Arena Națională : „Ești luat de prost!”

„Antrenorul era ceva rudă cu Puiu Iordănescu. Ca să vezi ce mică e lumea fotbalului. După antrenament îți dădea un stimulent: un jeleu. Asta era atunci bucuria copiilor, că primeai un jeleu. Plus că ne spălam la duș, nu în albie sau lighean, ca acasă. La duș era altceva”, își amintește cel poreclit „Colonelul”.

Adrian Bumbescu: „Când nu avea mama bani, 13 stații pe jos, în alergare”

Bumbescu vorbește apoi și despre sacrificiile pe care cei din generația lui le făceau fără să crâcnească, pentru a-și atinge visul: „Problema era cu transportul. Noi stăteam departe de stadion, aproape de gară, în partea cealaltă a orașului. Ajungeam cu tramvaiul. Un leu dusul, un leu întorsul.

Eram junior, nu aveam bani. Trebuia să îi cer mamei. Mama zicea: «Fi-ți-ar fotbalul al dracu’». Și scotea câte 2 lei, că pe atunci tramvaiul era cu taxatoare, nu puteai să mergi fără bilet. Când nu avea mama bani, îmi dădea doar câte un leu. Mă întorceam pe jos, 13 stații, în alergare”.

Galerie foto (12 imagini)

imago1681729.jpg imago2570238.jpg imago2570171.jpg imago2570146.jpg imago15298358.jpg
+12 Foto
labels.photo-gallery

A urmat lovitura, primită de la școală. „La 16 ani nu am luat treapta a doua de liceu și am mers să lucrez ca sudor, la construcții metalice. Mi-a zis tata: «Nu ai fost în stare să iei examenul, mergi și lucrează! Nu ne ajung banii, du-te și câștigă-i»! M-a taxat milițianul! Dar asta m-a făcut să-mi doresc să ajung fotbalist bun. Îl vedeam pe Ilie Balaci cum coboară din Dacia cu Kentul în mână. Voiam și eu asta. Hai să trag de mine, să nu mă mai duc în fabrica aia, între metalele alea, ca să sudez”.

Nu s-a putut fără sacrificii majore: „Am tras de mine. Aveam scoatere din producție pe la ora 12:30. La 1:30 eram în Craiova și până la 4 îmi luam bilet la film. La Patria îmi luam, că erau scaune de pluș, foarte confortabile. Așa mă odihneam, cred că mai și sforăiam. Apoi mă duceam la antrenament. Veneam la 7-8 seara acasă, dimineața la 6 eram în picioare. Luam o fasolică cu costiță și plecam iar la fabrică”.

Adrian Bumbescu: „Stăteam mult pe bancă, dar ce jucători erau acolo!”

A urmat trecerea în fotbalul mare. ”Când am fost chemat la tineret-speranțe, o noapte n-am dormit deloc de emoție. Jucam în deschiderea echipei mari. Țin minte că am prins ceva jucători buni la tineret: Irimescu, Țicleanu, Geolgău, Cîrțu, Nae Ungureanu. La echipa mare am ajuns la 17 ani și jumătate. Era antrenor Titi Teașcă, am făcut pregătirea cu el, dar apoi l-au dat afară, a fost schimbul de generații”.

Apoi, primul meci la seniori: „Debut la Poli Timișoara - U Craiova. Am intrat în locul lui Crișan, ca să-l țin pe Păltinișan la fazele fixe. A fost 1-1 și am luat primă 500 de lei. Primii mei bani. Nu mai știu ce am făcut cu ei, că aveam prieteni mulți. Dar aveam și indemnizație de efort, 1.800 de lei, jucând la echipa mare te și angaja, figuram la Autotransport, de unde mai luam un 2.000 de lei. Nu o duceam rău ca fotbalist”.

În primul sezon la seniori, în 1980, am jucat cam 14 etape. În rest, pe bancă, așteptam să-mi vină rândul. Dar ce bancă! Stăteam uneori lângă Cîrțu, când juca Mitică Marcu, era Irimescu, era Donose sau Beldeanu, era Purima, era Boldici când apăra Lung sau Lung când apăra Boldici… Am luat titlul cu 40.000 de olteni fericiți în tribune. Te oprea lumea pe stradă, era frumos”.

Adrian Bumbescu: „Să vezi ce mă mai înjurau foștii colegi!”

A urmat Dinamo. „Cum am ajuns la Dinamo? Mi-a venit acasă un plic: ordin de încorporare. M-am dus la conducere, mi-au zis că n-au ce face, că au semnat. Eu n-am vrut să mă duc. Așa că a venit Miliția la poartă cu un ARO, m-au luat și m-au încorporat, m-au făcut sergent major. Am debutat fix contra Craiovei! În Bănie, cu tata în tribună. Noroc că ne-a bătut Craiova, 1-0. M-au înjurat pe teren foștii mei colegi Donose, Irimescu, Cîrțu, vai de mine!”.

N-a fost cel mai bun sezon pentru Dinamo. „Am și pierdut titlul în acel an, fix în fața Craiovei. Apoi, în 1982, am luat eventul la Dinamo și am plecat și de acolo. Am auzit că a fost o lucrătură a lui Cornel Dinu, care era secund, dar nu știu dacă așa o fi. M-am dus la FC Olt, era Halagian antrenor, mi-a dat și banderola în al doilea an, îi plăceau jucătorii care își dădeau sufletul pe teren”.

Am avut adversari unul și unul - Valdano, Hugo Sanchez, Butragueno, Altobelli - dar parcă cel mai greu mi-a fost contra lui Cămătaru. La lovituri de cap era imposibil de ținut, era extraordinar de puternic Adrian Bumbescu

Adrian Bumbescu: „Noroc că m-a învățat Piți ce să zic!”

Apoi, după episodul scurt numit FC Olt, Bumbescu urma să meargă în Ghencea. „Pițurcă ajunge la Steaua în 1983, cu un an înaintea mea. Steaua tot voia să mă ia. Săptămânal veneau după mine. Ba nea Ion Alexandrescu, ba câte un general. Dar când veneau cei de la Steaua, ai mei, de la FC Olt, mă ascundeau, mă duceau la cramă cu un ARO, îmi mai dădeau niște bani, un șpriț. Nu mă găseau steliștii”.

Până la urmă s-a întâmplat: „Într-o zi m-a sunat Piți: «Vino, mă, la Steaua, am vorbit eu». M-a luat și m-a dus la generalul Ilie Ceaușescu, dar m-a învățat tot Piți înainte ce să zic: «Vezi că bani nu se dau la semnătură la cluburile militare, cum mai e prin alte părți. Așa că ceri să termini liceul, să fii făcut ofițer, să-ți dea casă și să faci Academia. Banii se duc, astea rămân». Și a avut mare dreptate”.

De aici încolo începe urcușul accelerat. „Sezonul 84-85 începe cu Halagian antrenor, care i-a adus pe Bărbulescu, pe Radu II, pe Boloni, pe Stângaciu. Pe mine m-a găsit acolo. Era puțin supărat că nu l-am anunțat că plec la Steaua, dar mi-a zis că m-ar fi luat oricum. După 7 etape în care făcuse un meci nul și nicio înfrângere a fost dat afară”.

Adrian Bumbescu: „Halagian nu îi suporta pe Iordache, Tudorel, Belo, Balint!”

Bumbescu încearcă să lămurească unul dintre marele mistere ale acelor vremuri, de ce a fost demis „Armeanul”. „Halagian avea un defect. Nu suporta jucătorii vechi, pe care îi găsise acolo. Vasile Iordache, primul dat afară, Tudorel Stoica nu prindea să joace, Belo, Balint la fel, rezerve și gata de dat afară. În plus, era și foarte orgolios. Nu primea pe nimeni la ședințele de pregătire, îi «flituia». Iar când intri în clinci cu nea Ion Alexandrescu, pierzi. Și a pierdut. Așa ne-am pomenit cu nea Imi Ienei și Puiu Iordănescu la antrenament peste noapte”.

Și totul s-a schimbat! „Diferență mare de antrenamente și atitudine. Nea Imi, stilul boem, genul de om care te înțelege, la Armeanu' ce spunea el aia trebuia să faci. Mai din topor. Poate Halagian era mai priceput la ochi, știa să aleagă jucătorii. Ca dovadă că lotul era deja format când a venit nea Imi. Dar nea Imi a făcut schimbările în teren și a pregătit echipa ca să poată câștiga Cupa Campionilor în 1986”.

15 meciuri
are Bumbescu în echipa națională, pentru care a marcat un gol

Cum își caracterizează Bumbescu colegii alături de care a luat Cupa Campionilor

Duckadam - Era un mare sufletist: „Cu ce te pot ajuta?” Asta întreba mereu. Nu l-am văzut vreodată supărat cu cineva. Dar a suferit mult la viața lui.

Iovan - Cel mai bun prieten al meu. Din păcate. (râde). Ne cunoaștem de la juniori, 16-17 ani. Mereu colegi de cameră. Și la juniori, și la lotul olimpic, și la Steaua, și la echipa națională! Jucător puternic, valoare mare. Unic în Europa, nu l-am văzut vreodată obosit. Forță, deposedare, urca mereu.

Belodedici - N-am fost așa buni prieteni, dar pe teren ne înțelegeam excelent. Erau două tabere: una care se ducea la șpriț la Hanul lui Manuc și una care se ducea la profiterol. În grupul din urmă erau el cu Balint, cu Hagi, cu Pistol, cu Weissenbacher, ăștia mai mici. Iovan, eu, Piți, Bărbulescu, Radu II eram la lucruri serioase. Pe teren însă, el anticipa foarte bine, elegant, eu la sacrificiu, arcade sparte…

Bărbulescu - „Ilie Balamuc”, băiat de gașcă, jucător foarte bun, tehnic, marcaj excelent. Gol fabulos cu Honved

Lucică Bălan - Dumnezeu să-l odihnească! Cei mai mulți nervi ni-i făcea în perioada de pregătire. Alerga cât toată echipa! Noi dădeam drumul la alergare de la Forban până la postul de control. Când noi coboram, el deja se întorcea! Noi urcam apoi și el era deja la masă! Doamne, ce-l mai înjuram! Plus că nu venea la șpriț niciodată. Avea o soție unguroaică și nu-l lăsa. Dar ne dădea pe noi în gât! Apărea pe hol la Haiducului și soțiile noastre întrebau imediat: „Dar băieții noștri unde sunt?”. Noi eram pe la Hanul lui Manuc.

Boloni - Loți era mereu diferit. Nu stătea niciodată cu echipa. În salată, noi puneam ulei și oțet, el punea zahăr. Noi beam apă de izvor, el trebuia să bea apă minerală. Tot pe dos să fie! În cantonament venea cu o săptămână întârziere, amenința că altfel pleacă la altă echipă. Dar un băiat extraordinar. Și în viață, și în joc.

Tudorel Stoica - Jucător emblematic. Un băiat despre care eu nu știu să fi jignit pe cineva. El nu ieșea cu noi, era băiat de casă. Dar un om minunat. Un căpitan adevărat.

Majearu - Dacă juca acum, era la Real Madrid. Viteză de joc, inventivitate, tehnică, șut. Le avea pe toate.

Lăcătuș - Un temperament de nedescris. Înainte de meciuri, eu cu el, cei doi nebuni, dacă vedeam echipa adversă mai montată, mai mobilizată, ne duceam și dădeam 3 crampoane prin tabla de la vestiare, țipam puțin și deja jumătate din adversari se întorceau la vestiare. Era psihologic. Nu prea ne plăcea să pierdem.

Balint - Imprevizibil. Când juca titular, slăbuț. Când intra pe parcurs, dădea gol. Se lipea la gol, incredibil. La un meci la Petroșani, din degajarea portarului l-a lovit mingea în cap și a intrat în poartă! Curat Muppets! Băiat extraordinar, tip deștept.

Pițurcă - Mi-a fost ca un frate mai mare și sfătuitor. Un tip șiret, hoț, atacant incredibil. Extrem de util echipei. Radu II era golgeterul României și nu prindea echipa din cauza lui.

Radu II - Greu de ținut, inventiv, provoca mereu lovituri de la 11 metri.

Cum a fost noaptea dinaintea finalei de Cupa Campionilor cu Barcelona? Simplă. Eram cu Fane Iovan în cameră, abia așteptam să treacă meciul, să nu luăm multe și să vedem câți bani ne dau ca să mergem la cumpărături. Și uite că am câștigat. Mult mai optimiști am fost înaintea finalei cu Milan, jucasem de două ori cu ei pe San Siro, făcusem două egaluri. Și ne-au dat 4! Adrian Bumbescu
Cum te ataca Bumbescu? De la genunchi în sus! Ieșeau clinciuri mari între noi la antrenamente, că și eu eram rău Jean Vlădoiu, fost atacant Steaua
I-am dat mingea printre picioare lui Bumbi la un antrenament. Am intrat la cabine și mi-a zis: «Auzi, puștiu”! Să-ți alegi stațiunea!». «Ce stațiune, nea Bumbi?». «Olănești sau Băile Herculane! Că vezi tu data viitoare ce pățești dacă mai faci asta!». Era o glumă, evident. Erau băieți senzaționali în generația aia Ilie Stan, fost mijlocaș Steaua

Citește și

„Decizia o va respecta și Selly?”  Vedetele din sport reacționează, pentru   GOLAZO.ro,  după ce   li s-a interzis  să promoveze jocurile de noroc
Media
13:55
„Decizia o va respecta și Selly?” Vedetele din sport reacționează, pentru GOLAZO.ro, după ce li s-a interzis să promoveze jocurile de noroc
Citește mai mult
„Decizia o va respecta și Selly?” Vedetele din sport reacționează, pentru GOLAZO.ro, după ce li s-a interzis să promoveze jocurile de noroc
„Mingea mi-a dat să mănânc”  Miodrag Belodedici   își amintește sfaturile  primite de la Emeric Ienei: „Plângeam și nu voiam să mă duc”
Special
13:57
„Mingea mi-a dat să mănânc” Miodrag Belodedici își amintește sfaturile primite de la Emeric Ienei: „Plângeam și nu voiam să mă duc”
Citește mai mult
„Mingea mi-a dat să mănânc” Miodrag Belodedici își amintește sfaturile primite de la Emeric Ienei: „Plângeam și nu voiam să mă duc”

VIDEO: cele mai noi imagini din sport

Un mare lanț de magazine, mesaj direct pentru cei 2.100.000 de angajați despre inteligența artificială. Anunțul care sfidează trendul
Un mare lanț de magazine, mesaj direct pentru cei 2.100.000 de angajați despre inteligența artificială. Anunțul care sfidează trendul
Un mare lanț de magazine, mesaj direct pentru cei 2.100.000 de angajați despre inteligența artificială. Anunțul care sfidează trendul
Știrile zilei din sport
Simona Halep, ultimul dans     VIDEO+FOTO:  Clipe emoționante la   meciul de retragere  al fostului lider WTA: „Vreau să zâmbim și să ne bucurăm de moment”
Superliga
13.06
Simona Halep, ultimul dans VIDEO+FOTO: Clipe emoționante la meciul de retragere al fostului lider WTA: „Vreau să zâmbim și să ne bucurăm de moment”
Citește mai mult
Simona Halep, ultimul dans VIDEO+FOTO: Clipe emoționante la meciul de retragere al fostului lider WTA: „Vreau să zâmbim și să ne bucurăm de moment”
Tun de 500.000 de euro la TAS     Laurențiu Reghecampf  a câștigat litigiul cu Esperance Tunis » Va primi și ce i-a refuzat FIFA
Diverse
13.06
Tun de 500.000 de euro la TAS Laurențiu Reghecampf a câștigat litigiul cu Esperance Tunis » Va primi și ce i-a refuzat FIFA
Citește mai mult
Tun de 500.000 de euro la TAS  Laurențiu Reghecampf a câștigat litigiul cu Esperance Tunis » Va primi și ce i-a refuzat FIFA
Burleanu, blamat de fanii Stelei   Ultrașii l-au întrebat pe șeful FRF despre   situația clubului din Ghencea:  „Federația nu vrea Steaua în Liga 1”
Liga 2
13.06
Burleanu, blamat de fanii Stelei Ultrașii l-au întrebat pe șeful FRF despre situația clubului din Ghencea: „Federația nu vrea Steaua în Liga 1”
Citește mai mult
Burleanu, blamat de fanii Stelei  Ultrașii l-au întrebat pe șeful FRF despre situația clubului din Ghencea: „Federația nu vrea Steaua în Liga 1”
Plecări de la Rapid  Giuleștenii   au anunțat despărțirea  de doi jucători 
Superliga
13.06
Plecări de la Rapid Giuleștenii au anunțat despărțirea de doi jucători
Citește mai mult
Plecări de la Rapid Giuleștenii au anunțat despărțirea de doi jucători 
Știri ultima oră
13:25
„Scrisoare deschisă către judecătorii internetului” Cum a exploatat Duolingo, într-un exercițiu de branding, cazul arbitrului de la Mondial criticat pentru engleza sa
„Scrisoare deschisă către judecătorii internetului” Cum a exploatat Duolingo, într-un exercițiu de branding, cazul arbitrului de la Mondial criticat pentru engleza sa
13:36
„Îi lipsește sensibilitatea” Legenda Germaniei îi ia apărarea lui Jamal Musiala, după afirmațiile făcute de două nume importante
„Îi lipsește sensibilitatea” Legenda Germaniei îi ia apărarea lui Jamal Musiala, după afirmațiile făcute de două nume importante
12:42
Matei Ilie a plecat de la CFR Ioan Varga a confirmat transferul fundașului în Turcia » Va avea un salariu enorm
Matei Ilie a plecat de la CFR  Ioan Varga a confirmat transferul fundașului în Turcia » Va avea un salariu enorm
12:16
Jurgen Klopp s-a enervat! Scos din sărite de ce se întâmplă la Mondial: „Fotbalul a devenit ostaticul unor directori care lucrează în birouri cu aer condiționat”
Jurgen Klopp s-a enervat! Scos din sărite de ce se întâmplă la Mondial: „Fotbalul a devenit ostaticul unor directori care lucrează în birouri cu aer condiționat”
Mai multe știri de ultimă oră

Opinii

SUA au învățat și fotbal

Dan Udrea: SUA au învățat și fotbal

Dan Udrea: SUA au învățat și fotbal
Gianni fără Claudia

Cristian Geambașu: Gianni fără Claudia

Cristian Geambașu: Gianni fără Claudia
Mondialul din cazarmă

Silviu Tudor Samuilă: Mondialul din cazarmă

Silviu Tudor Samuilă: Mondialul din cazarmă
Mondialul discriminării. Și al ipocriziei

Theodor Jumătate: Mondialul discriminării. Și al ipocriziei

Theodor Jumătate: Mondialul discriminării. Și al ipocriziei
Coreea de Sud, supernațională. Puma, mini-tricouri

Dan Udrea: Coreea de Sud, supernațională. Puma, mini-tricouri

Dan Udrea: Coreea de Sud, supernațională. Puma, <span>mini-tricouri</span>
I-ați vedea pe Kovacs și pe Trump să fie de râsul planetei?

Dan Udrea: I-ați vedea pe Kovacs și pe Trump să fie de râsul planetei?

Dan Udrea: <span>I-ați</span> vedea pe Kovacs și pe Trump să fie de râsul planetei?
De ce este lăsat Eriksen să se joace cu propria viață?

Cristian Geambașu: De ce este lăsat Eriksen să se joace cu propria viață?

Cristian Geambașu: De ce este lăsat Eriksen să se joace cu propria viață?
Îmbrățișarea Bojanei

Radu Naum: Îmbrățișarea Bojanei

Radu Naum: Îmbrățișarea Bojanei
Eriksen. Viața, dincolo de fotbal

Theodor Jumătate: Eriksen. Viața, dincolo de fotbal

Theodor Jumătate: Eriksen. Viața, dincolo de fotbal
Muncitorul

Cristian Geambașu: Muncitorul

Cristian Geambașu: Muncitorul
Opriți bătaia de joc!

Dan Udrea: Opriți bătaia de joc!

Dan Udrea: Opriți bătaia de joc!
Moștenirea lui Kopic

Silviu Tudor Samuilă: Moștenirea lui Kopic

Silviu Tudor Samuilă: Moștenirea lui Kopic
Ce este Dinamo și ce vrea ea?

Cristian Geambașu: Ce este Dinamo și ce vrea ea?

Cristian Geambașu: Ce este Dinamo și ce vrea ea?
Un David cu potențial de Goliat! O fi și regula U21 bună la ceva?

Dan Udrea: Un David cu potențial de Goliat! O fi și regula U21 bună la ceva?

Dan Udrea: Un David cu potențial de Goliat! O fi și regula U21 bună la ceva?
Suporterii să nu-l plângă prea tare pe Kopic

Dan Udrea: Suporterii să nu-l plângă prea tare pe Kopic

Dan Udrea: Suporterii să <span>nu-l</span> plângă prea tare pe Kopic
Gigi Becali E RĂU, dar FCSB e excelent

Dan Udrea: Gigi Becali E RĂU, dar FCSB e excelent

Dan Udrea: Gigi Becali E RĂU, dar FCSB e excelent
Gică Gadget

Radu Naum: Gică Gadget

Radu Naum: Gică Gadget
Șantierul

Cristian Geambașu: Șantierul

Cristian Geambașu: Șantierul
Vremea Soranei a ajuns din urmă timpul!

Cristian Tudor Popescu: Vremea Soranei a ajuns din urmă timpul!

Cristian Tudor Popescu: Vremea Soranei a ajuns din urmă timpul!
A învins PSG. A învins fotbalul, chiar și la penaltyuri

Theodor Jumătate: A învins PSG. A învins fotbalul, chiar și la penaltyuri

Theodor Jumătate: A învins PSG. A învins fotbalul, chiar și la penaltyuri
Top stiri
Încă o plecare de la Dinamo   „Câinii” au anunțat și   4 sosiri:   „Înțelegere pe cale amiabilă”
Superliga
13.06
Încă o plecare de la Dinamo „Câinii” au anunțat și 4 sosiri: „Înțelegere pe cale amiabilă”
Citește mai mult
Încă o plecare de la Dinamo  „Câinii” au anunțat și 4 sosiri:  „Înțelegere pe cale amiabilă”
Moment de gală la Cluj    VIDEO+FOTO:  Nadia Comăneci, Simona Halep și Ilie Năstase, printre   invitații speciali  la Festivalul de Film Transilvania » Clipe emoționante pe scenă 
Diverse
13.06
Moment de gală la Cluj VIDEO+FOTO: Nadia Comăneci, Simona Halep și Ilie Năstase, printre invitații speciali la Festivalul de Film Transilvania » Clipe emoționante pe scenă
Citește mai mult
Moment de gală la Cluj VIDEO+FOTO: Nadia Comăneci, Simona Halep și Ilie Năstase, printre invitații speciali la Festivalul de Film Transilvania » Clipe emoționante pe scenă 
Zlatan i-a smuls microfonul  Când a auzit ce a zis colegul de platou,   Ibrahimovic l-a întrerupt și l-a împins!  Ce a urmat
Campionatul Mondial
13.06
Zlatan i-a smuls microfonul Când a auzit ce a zis colegul de platou, Ibrahimovic l-a întrerupt și l-a împins! Ce a urmat
Citește mai mult
Zlatan i-a smuls microfonul Când a auzit ce a zis colegul de platou, Ibrahimovic l-a întrerupt și l-a împins! Ce a urmat
VIDEO | Au început săpăturile la tunelul Balota, al treilea de pe Secțiunea 2 a Autostrăzii A1. Șeful CNAIR anunță stadiul lucrărilor la Robești și Boița
B365
13.06
VIDEO | Au început săpăturile la tunelul Balota, al treilea de pe Secțiunea 2 a Autostrăzii A1. Șeful CNAIR anunță stadiul lucrărilor la Robești și Boița
Citește mai mult
VIDEO | Au început săpăturile la tunelul Balota, al treilea de pe Secțiunea 2 a Autostrăzii A1. Șeful CNAIR anunță stadiul lucrărilor la Robești și Boița
 Programul complet CM 2026SONDAJ Cine va lua trofeul?
Sondaj
14.06

Programul complet CM 2026 SONDAJ Cine va lua trofeul?

Cine va câștiga CM 2026?

Spania %
Franța %
Argentina %
Brazilia %
Anglia %
Alta %
Programul complet CM 2026SONDAJ Cine va lua trofeul?