Europa League: Programul sferturilor - Adversar dificil pentru FC Barcelona

FC Barcelona și-a aflat adversarul pe care-l va întâlni în sferturile UEFA Europa League, competiție unde catalanii au ajuns după ce au trecut de Galatasaray (echipa românilor Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan).

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Conform tragerii la sorți care a avut loc vineri la Nyon, Barcelona se va duela cu Eintracht Frankfurt.

Eintracht Frankfurt a obținut calificarea după ce a remizat acasă cu Betis Sevilla, scor 1-1 (3-2 la general). Hinteregger a egalat pentru formația germană în minutul 120+1.