„Ne putem califica”  Antrenorul lui  Pafos , încrezător înaintea returului cu CFR Cluj: „Vom fi mai agresivi”
Juan Carlos Carcedo / Foto: Imago

„Ne putem califica” Antrenorul lui Pafos, încrezător înaintea returului cu CFR Cluj: „Vom fi mai agresivi”

• PAFOS - CFR CLUJ. Antrenorul ciprioților, Juan Carlos Carcedo, are mare încrederea înaintea returului din play-off-ul Conference League.
  • În tur, la Cluj, CFR s-a impus cu 1-0.
  • Meciul Pafos - CFR Cluj este programat joi, de la ora 20:00, în direct pe Prima Sport 1 și Digi Sport 1.

În prima manșă, la Cluj, Pafos a evoluat mai bine de 50 de minute în superioritate numerică, după ce Ciprian Deac a fost eliminat în urma unui fault dur.

CFR Cluj - Pafos 1-0  Petrescu salvează  victoria , după mai bine de o repriză în inferioritate

PAFOS - CFR CLUJ. Juan Carlos Carcedo: „Vom fi mai agresivi”

La conferința de presă premergătoare returului cu CFR Cluj, Juan Carlos Carcedo a recunoscut că jucătorii săi vor trebui să elimine greșelile din primul joc pentru a se califica.

În primul rând, ciprioții își vor asuma mai multe riscuri și vor fi mai agresivi, deoarece scorul nu este de partea lor și sunt obligați să înscrie. Lucru recunoscut chiar de către tehnician.

„Am ajuns până aici și este cel mai important și dificil meci până la următorul. Cunoaștem dificultatea echipei cu care trebuie să ne confruntăm mâine.

Credem în echipa noastră, suntem pozitivi și putem merge în faza de ligă a competiției. Am avut niște șanse mari pe care nu le-am putut transforma în goluri. Nu am profitat de avantajul numeric și asta a fost cheia înfrângerii în România.

Trebuie să fim mai cinici și să găsim omogenitatea jucătorilor noștri pe care am avut-o în sezonul trecut, nu doar pentru meciul cu CFR, ci și pentru campionat”, a declarat Juan Carlos Carcedo la conferința de presă.

Cheia este să fim serioși și să încercăm să înscriem în șansele pe care le avem. Vom fi mai agresivi pentru că trebuie să ne asumăm riscuri și să găsim golul de calificare. De acolo trebuie să ne păzim spatele. Sunt o echipă bună care poate lovi în contraatac. Ne vom impune propriul ritm și vom marca primii Juan Carlos Carcedo
Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”