​Liga 1: Academica Clinceni vs Astra Giurgiu 1-1 / Rezultatul a fost decis de două autogoluri, Radunovic a fost eliminat

Formaţia Academica Clinceni a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, în care cele două goluri au fost marcate în propria poartă, potrivit News.ro.

Liga 1Foto: lpf.ro

Scorul a fost deschis, în minutul 31, după ce Vojtus a șutat în bară, mingea ricoșând în Tamaș, iar din fundașul Astrei, în poartă. Scorul a fost egalat, în minutul 45+3, când Budescu a executat un corner, iar Popescu a împins mingea în propria poartă, scrie Mediafax.

În minutul 75, de la Astra Giurgiu a fost eliminat Radunovic, el primind direct cartonaşul roşu pentru un fault. În minutul 86, a primit cartonaş galben tehnicianul echipei Astra, Dan Alexa.

Au evoluat echipele:

Academica Clinceni: Vâlceanu - Matei, Chatziterzoglu (Răuţă ’46), Patriche, Dobrescu – Achim (Barbu ’68), Şut, Cebotaru, Popescu (Deretti ’58) - Buziuc, Vojtus. Antrenor: Ilie Poenaru

Astra Giurgiu: Kitanov - Bruno, Graovac, Tamaş, Radunovic - Crepulja - Gheorghe, Simion, Răduţ (Tounkara ’46, Dima ‘78), Budescu – Stahl (Matei ’26). Antrenor: Dan Alexa

Cartonaşe galbene: Patriche ’77, Şut ‘90 / Tamaş ’50, Tounkara ’79, Bruno ‘87

Cartonaş roşu: Radunovic ‘75

Arbitri: Florin Andrei (centru) - Bucsi Imre-Laszlo, Marius Marica (asistenţi) - Lucian Rusandu (rezervă). Observatori: Cristian Nica, Romulus Chihaia

În următoarea etapă Academica Clinceni va întâlni FC Voluntari, iar Astra Giurgiu se va înfrunta cu FC Dinamo București.

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”