Liga I: Pandurii - Petrolul 1-1; Craiova- Otelul 1-0 / Rezultate si clasament

Pandurii si Petrolul au incheiat la egalitate, scor 1-1, o partida frumoase, jucata in finalul etapei. Mihai Roman a deschis scorul chiar in debutul partidei (min 3), iar Pablo de Lucas a egalat in finalul reprizei (min 43), impotriva cursului jocului, gorjenii dominand clar primul mitan. Petrolul a echilibrat partida in repriza secunda, ambele echipe au avut ocazii bune de a se desprinde pe tabela, dar cu un plus pentru echipa gazda care a fost mai periculoasa pe finalul partidei.

Echipa CS Universitatea Craiova a obtinut prima victorie in acest sezon si a parasit ultimul loc al clasamentului, dupa ce a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, potrivit Mediafax.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Madson, in minutul 61, cu un sut la vinclu de la 25 de metri.

In minutul 49, Kay a avut un atac violent asupra lui Karlik, iar arbitrul Dragos Istrate i-a acordat direct cartonasul rosu.

In minutul 90, Ciftci l-a lovit fara minge pe Brandan si a fost eliminat direct.

CS Universitatea Craiova: Balgradean - Achim, Kay, Izvoranu (Acka '46), Vatajelu - Madson (Plesan '81), Brandan - Baluta (Tarnacop '54), Nuno Rocha, Bancu - Curelea. Director tehnic: Sorin Cartu.

Otelul Galati: Plopeanu - Cojoc, Sipovici, Miron, Murgoci - Karlik, Milea (Adascalitei '57) - Zaharia, Tudorie (Jula '60), Cucu - C. Cristea (Ciftci '72). Antrenor: Hans Michael Weiss.

Cartonase galbene: Miron '4, Zaharia '28, Karlik '64.

Cartonase rosii: Kay '49 / Ciftci '90.

Arbitri: Dragos Istrate (central) - Adrian Ghinguleac, Stelian Slabu (asistenti) - Denis Haidiner (rezerva).

Vineri

FC Brasov - Concordia Chiajna 4-1

Au marcat: Constantinescu '15, '48, Grigorie '33 (penalti), Leko '53 / Boldrin '86

Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj 2-1

Au marcat: L. Bus '38, Fl. Calin '90+3 / Musat '61 (penalti)

FC Botosani - Dinamo Bucuresti 3-2

Au marcat: Fulop '26, Ngadeu '60, Roussel '90 / Alexe '41 (penalti), Gavrila '86

18. Concordia Chiajna 7 1 1 5 3-13 4.

„La Rapid sunt bisericuțe”Fostul conducător al giuleștenilor consideră că nu există unitate în vestiar
07.10
Dat afară din Superligă!   Clubul a anunțat rezilierea contractului, după doar 6 luni
07.10
Dat afară din Superligă! Clubul a anunțat rezilierea contractului, după doar 6 luni
Șut are ruptură!  Mijlocașul va părăsi cantonamentul naționalei și va pleca la „vraciul”  Marijana.  Ce șanse are  să joace în Dinamo - FCSB
07.10
Șut are ruptură! Mijlocașul va părăsi cantonamentul naționalei și va pleca la „vraciul” Marijana. Ce șanse are să joace în Dinamo - FCSB
Șut are ruptură!  Mijlocașul va părăsi cantonamentul naționalei și va pleca la „vraciul”  Marijana. Ce șanse are să joace în Dinamo - FCSB
Păcălit de impresari, a dormit pe străzi  Fotbalistul ajuns în Liga 3 spune că  nu renunță : „Vreau să devin profesionist”
Liga 3
07.10
Păcălit de impresari, a dormit pe străzi Fotbalistul ajuns în Liga 3 spune că nu renunță: „Vreau să devin profesionist”
Păcălit de impresari, a dormit pe străzi  Fotbalistul ajuns în Liga 3 spune că nu renunță : „Vreau să devin profesionist”
Convocare surpriză  Mircea Lucescu  a anunțat cine e jucătorul chemat în locul lui Șut
07.10
Convocare surprizăMircea Lucescu a anunțat cine e jucătorul chemat în locul lui Șut
Convocare surpriză Mircea Lucescu a anunțat cine e jucătorul chemat în locul lui Șut
„Nu plec!” Marius Șumudică nu renunță la Rapid: „Mi-am dorit prea mult să vin aici” + „Meciul cu FCSB nu este mai important decât restul”
00:00
„Nu plec!” Marius Șumudică nu renunță la Rapid: „Mi-am dorit prea mult să vin aici” + „Meciul cu FCSB nu este mai important decât restul”
Alex Dobre la Rapid    Oficial : giuleștenii l-au prezentat pe internaționalul român, care a fost dorit și de CFR
Stranieri
07.10
Alex Dobre la Rapid Oficial: giuleștenii l-au prezentat pe internaționalul român, care a fost dorit și de CFR
Alex Dobre la Rapid  Oficial : giuleștenii l-au prezentat pe internaționalul român, care a fost dorit și de CFR
Probleme la Sibiu  Acționarul principal de la Hermannstadt a decis  să se retragă : „Rezultatele vorbesc de la sine! Nu dai zile libere după ce iei 8 goluri”
07.10
Probleme la Sibiu Acționarul principal de la Hermannstadt a decis să se retragă: „Rezultatele vorbesc de la sine! Nu dai zile libere după ce iei 8 goluri”
Probleme la Sibiu  Acționarul principal de la Hermannstadt a decis să se retragă : „Rezultatele vorbesc de la sine! Nu dai zile libere după ce iei 8 goluri”