Roger Federer - James Blake 6-2, 6-4/ Antrenament cu public

Roger Federer s-a distrat cu americanul James Blake, fostul numar unu mondial calificandu-se in sferturile de finala ale Mastersului de la Madrid dupa o victorie in doua seturi, scor 6-2, 6-4.

Federer a inceput hotarat partida, iar primul break s-a consemnat la 2-2. A fost momentul in care americanul a inceput sa cedeze teren in fata lui Roger, fostul lider al circuitului masculin castigand primul set, scor 6-2, dupa numai 29 de minute!

Elvetianul a inceput la fel de bine si setul doi, Roger realizand un nou break in debutul setului. S-a facut foarte repede 2-0, 3-1, 4-2, iar mai apoi 5-3 pentru Federer. Blake s-a miscat greu, nu a fost capabil sa raspunda loviturilor lui Federer, iar soarta partidei a fost tot timpul una previzibila. Federer castiga setul doi cu 6-4 si ajunge in primii opt jucatori de la Madrid.

Disputa dintre Roger Federer si James Blake a durat numai o ora si un minut.

Program Superliga 2024 - 2025  Când se joacă derby-urile , cum arată țintarul complet al Ligii 1
01.07
Program Superliga 2024 - 2025Când se joacă derby-urile, cum arată țintarul complet al Ligii 1
Program Superliga 2024 - 2025 Când se joacă derby-urile , cum arată țintarul complet al Ligii 1
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
01.07
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe RomâniaÎncă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”