Lidera WTA, start lansat la US Open 2023 - Un singur game pierdut

Iga Swiatek a început ca din tun la US Open și a obținut calificarea în turul doi, după ce a învins-o în două seturi pe Rebecca Peterson, scor 6-0, 6-1.

Iga SwiatekFoto: Action Press / Shutterstock Editorial / Profimedia

Iga Swiatek, în turul doi la US Open după un meci lejer

Iga Swiatek și-a respectat statutul de favorită în prima rundă la Flushing Meadows.

Lidera mondială a surclasat-o pe Rebecca Peterson (86 WTA) și a cedat un singur game într-un meci ce a durat doar 59 de minute.

Aceasta a obținut calificarea în turul doi al turneului, acolo unde o va întâlni cu Daria Saville (322 WTA).

US Open 2023 are loc în perioada 28 august - 10 septembrie, iar cele mai importante meciuri de la Flushing Meadows vor fi LiveText pe HotNews.ro. Campionii en-titre sunt Carlos Alcaraz și Iga Swiatek.

Scenă șocantă în Champions League  Un suporter surprins  în direct când  se pregătea să prizeze , în Aston Villa - Bayern!
22:43
Scenă șocantă în Champions League Un suporter surprins în direct când se pregătea să prizeze, în Aston Villa - Bayern!
Scenă șocantă în Champions League  Un suporter surprins  în direct când se pregătea să prizeze , în Aston Villa - Bayern!
1.020.000 euro  Aceasta e suma pe care  Rapid o va achita lui N’Jie  în primul an de contract: 60% e prima de instalare
19:32
1.020.000 euro Aceasta e suma pe care Rapid o va achita lui N’Jie în primul an de contract: 60% e prima de instalare
1.020.000 euro  Aceasta e suma pe care Rapid o va achita lui N’Jie în primul an de contract: 60% e prima de instalare
„Toumba”, oală sub presiune  Stadionul pe care se dispută  PAOK - FCSB  e vechiul Giulești + „Dan Păltinișanu”. Fanii sunt nemulțumiți de prețurile biletelor
21:44
„Toumba”, oală sub presiune Stadionul pe care se dispută PAOK - FCSB e vechiul Giulești + „Dan Păltinișanu”. Fanii sunt nemulțumiți de prețurile biletelor
„Toumba”, oală sub presiune  Stadionul pe care se dispută PAOK - FCSB e vechiul Giulești + „Dan Păltinișanu”. Fanii sunt nemulțumiți de prețurile biletelor
„Înseamnă totul pentru mine”   Simona Halep , postare emoționantă la 2 ore după victoria de la Hong Kong
Tenis
18:28
„Înseamnă totul pentru mine” Simona Halep, postare emoționantă la 2 ore după victoria de la Hong Kong
„Înseamnă totul pentru mine”  Simona Halep , postare emoționantă la 2 ore după victoria de la Hong Kong
Totul despre Halep  - Rodionova  Meciul nu a fost televizat, GOLAZO.ro are detaliile primei victorii a Simonei după 4 luni de pauză
Tenis
17:12
Totul despre Halep - Rodionova Meciul nu a fost televizat, GOLAZO.ro are detaliile primei victorii a Simonei după 4 luni de pauză
Program Liga 1  LPF a anunțat când se joacă  Dinamo - FCSB , derby-ul etapei #13
17:55
Program Liga 1 LPF a anunțat când se joacă Dinamo - FCSB, derby-ul etapei #13
Program Liga 1  LPF a anunțat când se joacă Dinamo - FCSB , derby-ul etapei #13
PROBLEME CU GAZONUL  GOLAZO.RO a mers pe „Toumba” cu 24 de ore înainte de meciul lui FCSB: iarba nu arată  deloc bine
17:25
PROBLEME CU GAZONUL GOLAZO.RO a mers pe „Toumba” cu 24 de ore înainte de meciul lui FCSB: iarba nu arată deloc bine
A vorbit de Ianis Anunțul făcut de  managerul lui Rangers  după întoarcerea lui Hagi la prima echipă