Trei favoriți americani, eliminați în turul al doilea la ATP Miami

Zi nefastă pentru jucătorii mai bine cotați la turneul „ATP 1000” de la Miami. Partidele începute vineri și întrerupte de ploaie s-au reluat cu întârziere mare sâmbătă, tot din cauza condițiilor meteo.

Tommy PaulFoto: Asanka Ratnayake / Shutterstock Editorial / Profimedia

Taylor Fritz, Frances Tiafoe și Tommy Paul s-au oprit în turul al doilea la ATP Miami

Cap de serie numărul 12 la Miami, Taylor Fritz a cedat în două seturi în fața brazilianului Thiago Seyboth Wild (76 ATP), scor 6-3, 6-4, după doar o oră și 11 minute de joc.

Australianul Christopher O'Connell a avut nevoie de aproape două ore și de un tiebreak pentru accederea în turul al treilea.

Aflat pe locul 66 al ierarhiei mondiale, O'Connell l-a învins în două seturi pe Frances Tiafoe (22 ATP), scor 7-5, 7-6(5).

Cu adevărat ghinionist a fost Tommy Paul, care a fost nevoit să se retragă din cauza unei accidentări.

Favoritul numărul 13 câștigase primul set, scor 6-4, în fața conaționalului său Martin Damm.

În setul al doilea, la scoruld e 2-1 pentru Damm, Paul a simțit dureri și a fost nevoit să declare forfait după o oră și zece minute.

Miami Open, turneu din categoria ATP 1000, are loc în perioada 19-31 martie. Se joacă pe suprafață hard, iar premiile acordate au valoare totală de $8,995,555. Campioanul en-titre este rusul Daniil Medvedev.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
Diverse
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”