VIDEO Betis - Real Madrid 1-2 / Dani Ceballos a adus victoria în minutul 88, după o execuție superbă din lovitură liberă

Real Madrid a trăit periculos meciul disputat pe terenul celor de la Betis Sevilla, în etapa a XIX-a din La Liga, însă a reușit să plece cu cele trei puncte de pe Estadio Benito Villamarín. Echipa lui Santiago Solari s-a impus cu 2-1, grație unui gol marcat de Dani Ceballos în minutul 88, din lovitură liberă.

Madrilenii au reușit să deschidă scorul în minutul 13 al partidei, prin Luka Modric. După pauză, Betis a egalat prin Sergio Canales (67'), declanșându-se nebunia pe arena Benito Villamarín. Reuşita fostului jucător al Realului a fost anulată iniţial pentru ofsaid, apoi validată cu ajutorul VAR.

Real Madrid a dat lovitura pe final de meci, obținând prima victorie din acest an în campionat. Dani Ceballos, jucător venit la Real chiar de la Betis, a executat perfect o lovitură liberă și a închis tabela în minutul 88.

În urma acestui succes, madrilenii au urcat pe locul 4 în clasament, fiind la egalitate de puncte (33) cu Sevilla, ocupanta poziției a treia. Betis Sevilla se găsește pe locul 7, cu 26 de puncte.

Vezi aici rezumatul partidei Betis Sevilla vs Real Madrid.