​VIDEO Deportivo - Getafe 2-1/ Florin Andone a adus victoria gazdelor in minutul 87

​Condusa cu 1-0 din minutul 54, Deportivo La Coruna a avut puterea sa revina si sa se impuna cu 2-1 in meciul cu Getafe, din etapa cu numarul sapte din Primera Division. Golul victoriei a venit tarziu, in minutul 87, si a fost reusit de Florin Andone.

Florin Andone, decisiv pentru Deportivo La CorunaFoto: Captura video

Intrat pe teren in minutul 67, internationalul roman a fost decisiv pentru galicieni. Celelalte goluri au fost înscrise de Lucas Perez ’66 pentru La Coruna şi Ndiaye ’54 pentru Getafe.

Costel Pantilimon, al doilea roman al lui Depor, a fost integralist.

In urma acestui rezultat, La Coruna a acumulat sapte puncte, aflandu-se provizoriu pe locul 15, in timp ce Getafe se gaseste pe 11.

Rezumatul partidei La Coruna vs Getafe:

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”