​VIDEO Genoa vs AC Milan 1-2 / Gazdele au ratat un penalti în minutul 90+3

​Formaţia Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa AC Milan, într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Italiei, în care a condus cu 1-0, potrivit News.ro.

Gazdele au deschis scorul în minutul 41, prin Schone. Pentru AC Milan au înscris apoi Hernandez ’51 şi Kessie ’57 (penalti).

În minutul 56, de la Genoa a fost eliminat Biraschi. Spre final, în minutul 79, a fost eliminat şi Calabria de la AC Milan. În minutul 90+3, Schone de la Genoa a ratat un penalti.

Vezi aici rezumatul partidei dintre Genoa și AC Milan.

Tot sâmbătă, SPAL a învins Parma cu 1-0 şi Verona a câştigat cu 2-0 confruntarea cu Sampdoria.

21:45 Inter Milano vs Juventus.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024