VIDEO LaLiga: Barcelona, victorie la ultimul meci cu Xavi pe bancă - Rezultatele ultimei runde

Barcelona a obținut o victorie în ultima etapă a sezonului din LaLiga, reușind să se impună cu scorul de 2-1 în duelul cu FC Sevilla, la ultimul meci cu Xavi pe bancă.

h2: FC Sevilla - FC Barcelona 1-2

Barcelona a jucat duminică ultimul meci al acestui sezon de LaLiga, dar și ultimul cu spaniolul Xavi pe bancă.

Gruparea catalană s-a deplasat pe terenul celor de la Sevilla în etapa cu numărul 38, iar Robert Lewandowski a deschis după 15 minute de joc, din pasa lui Cancelo.

Avantajul Barcelonei a rezistat doar 16 minute. Marocanul Youssef En Nesyri a marcat din pasa lui Soumare și a încheiat sezonul cu 16 reușite.

În a doua repriză, în ciuda unui joc mai bun al gazdelor din punct de vedere ofensiv Barcelona a fost cea care a punctat.

Fermin Lopez, spaniolul în vârstă de 21 de ani, a adus-o din nou pe Barcelona în avantaj, după ce a primit un assist de la Ilkay Gundogan (min 59).

Acesta a fost și scorul final, iar Xavi și-a luat rămas bun de la suporterii Barcelonei cu o victorie în ultima etapă.

SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”