VIDEO LaLiga: Real Madrid, victorie clară contra lui Real Sociedad - Modric și Camavinga au înscris cu execuții superbe

Real Madrid a învins, sâmbătă, scor 4-1, Real Sociedad, într-un meci din etapa a XXVII-a din LaLiga. Pe Santiago Bernabeu, Modric și Camavinga au reușit două execuții de excepție, întorcând scorul pentru madrilenii care s-au văzut conduși în prima repriză.

HotNews.roFoto: Hotnews

Real Sociedad a deschis scorul prin Oyarzabal în minutul 10. Real a preluat conducerea prin excuțiile superbe din afara careului reușite de Camavinga ('40) și Modric ('43).

Benzema ('76) și Ascensio ('79) au consimțit victoria pentru gazde. Benzema a avut și un gol anulat pentru ofsaid în minutul 69.

Vezi aici un rezumat al partidei Real Madrid - Real Sociedad.

8. Athletic Bilbao (29-25) 37 / 26 etc.

Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă.  FCSB, menționată  de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Liga Campionilor
18.09
Champions League 13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva  banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
18.09
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1 Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici: Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ținte noi    Dinamo  încearcă două transferuri de calibru!
18.09
Ținte noi Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Ținte noi  Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în  Ghencea ”
18.09
Tătărușanu în tricoul lui FCSB Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea ”