VIDEO Răzvan Marin, decisiv pentru Cagliari - Gol și assist împotriva celor de la AS Roma (3-2)

Fotbalistul echipei Cagliari, Răzvan Marin, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei AS Roma, într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Italiei.

Razvan MarinFoto: LM/Luigi Canu/IPA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Marin a marcat cu un șut de la marginea careului, în minutul 57. Aici poți vedea reușita.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Lykogiannis '5 şi Joao Pedro '64 (centrarea decisivă i-a aparținut lui Răzvan Marin). Pentru AS Roma au marcat Perez ’27 şi Fazio ’69.

Răzvan Marin a jucat până în minutul 83 şi a primit un cartonaş galben în minutul 53, informează News.ro.