Amical/ CFR Cluj - Kapfenberg 3-0/ Inca o victorie in contul ardelenilor

CFR Cluj a castigat cea de-a doua partida amicala din turneul de pregatire din Antalya. Ardelenii au intalnit formatia austriaca Kapfenberg, echipa pe care FC Timisoara a invins-o saptamana trecuta cu 6-1, si s-au impus cu 3-0.

Dupa o prima repriza fara schimbari pe tabela de marcaj, CFR a deschis scorul in minutul 68, prin Traore. Dupa doar un minut, centrarea lui Emil Dica este trimisa in proprie poarta de un austric si CFR conduce cu 2-0. Emil Dica isi trece numele pe lista marcatorilor in minutul 75, cand transforma o lovitura de la 11 metri obtinuta de Nei.

Andrea Mandorlini a trimis in teren urmatorul 11, potrivit site-ului oficial al formatiei ardelene:

Prima repriza: Nuno Claro, Panin, Edimar, Muresan, Alcantara, Cadu, Dubarbier, Peralta, Bud, Culio, N. Dica

Repriza secunda: Stancioiu, Panin, Alcantara, Tony, Kanyuka, Muresan, E. Dica, Dani, N. Dica. Deac, Traore

In primul amical al turneului de pregatire din Antalya, CFR Cluj i-a invins cu 3-2 pe austriacii de la Wiener Neustadt.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024