Barcelona, remiză cu Napoli în Europa League / PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, înfrângere în Conference League (Rezultate)

FC Barcelona și Napoli au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe Camp Nou, joi seară, în manșa tur a 16-imilor Europa League. În aceeași fază a competiției, Borussia Dortmund a fost învinsă categoric acasă de Glasgow Rangers (Ianis Hagi este accidentat și nu a jucat), scor 4-2. În Conference League, PAOK Salonic, formația pregătită de Răzvan Lucescu, a pierdut pe terenul celor de la Midtjylland.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Europa League, 16-imi de finală

FC Barcelona vs Napoli 1-1

Au marcat: Ferran Torres ’59 (penalti) / Zielinski ‘29

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs

Borussia Dortmund vs Glasgow Rangers 2-4

Au marcat: Bellingham ’51, Guerreiro ’82 / Tavernier ’38 (penalti), Morelos ’41, Lundstram ’49, Zagadou ’54 (autogol)

Sheriff Tiraspol vs Sporting Braga 2-0

Au marcat: Thill ’43 (penalti), Traore ‘83

Zenit Sankt Petersburg vs Betis Sevilla 2-3

Au marcat: Dziuba ’25, Malcom ’28 / Rodriguez ‘8, W. Jose ’18, Guardado ‘41.

Atalanta vs Olympiacos 2-1

Au marcat: Djimsiti ’61, ’63 / Soares ‘16

La Atalanta, Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 65.

FC Porto vs Lazio Roma 2-1

Au marcat: Martinez ’37, ’49 / Zaccagni ‘23

La oaspeţi, Ştefan Radu a jucat până în minutul 72.

A marcat: Andersson ’20

La PAOK, Alexandru Mitriţă a jucat o repriză.

Răzvan Lucescu a împlinit joi 53 de ani.

Leicester City vs Randers 4-1

Au marcat: Ndidi ’23, Barnes ’49, Daka ’55, Dewsbury-Hall ’74 / Hammershoj-Mistrati ‘45