CFR Cluj - Gloria Bistrita 2-2/ Frana la campioana

Partida nebuna la Cluj, acolo unde campioana CFR a remizat, scor 2-2, cu Bistrita lui Nelutu Sabau. Scorul a fost deschis de oaspeti (executie din semifoarfeca a lui Diogo - 23'), pentru ca Tatarusanu (32') sa le ajute pe gazde sa egaleze. Ceferistii trec la carma partidei, iar golul lui Peralta (48') parea sa fie decisiv. Pana la final, Kone rateaza un penalti in minutul 86', pentru ca Azevedo sa dea lovitura de gratie in al patrulea minut de prelungire! Bistrita pleaca cu un punct din Gruia, iar pentru CFR se anunta vremuri grele.

Fluier final de partida. CFR Cluj - Gloria Bistrita 2-2

Min.94: Azevedo marcheaza, mingea a fost atinsa si de Culio inainte de a trece de linia portii

Min.87: Deac scapa singur, dribleaza si portarul, dar sutul acestuia este blocat in ultimul moment de Azevedo. Ocazie momentala a gazdelor

Min.86: Traore este faultat in careu, lovitura de pedeapsa este insa ratata de Kone

Min.84: Toni intervine salvator la o actiune a oaspetilor. Fundasul portughez se accidenteaza in aceeasi faza

Min 81: Stancioiu scoate in corner o minge trimisa cu capul de Ciuca. Ocazie importanta a oaspetilor

Min 78: Sut inselator al lui Diogo, mingea loveste bara dupa ce a fost atinsa si de Stancioiu

Min.77: Traore a intrat in locul lui Pereira la gazde

Min.74: Iese Paun si intra Silvasan la Gloria Bistrita

Min.65: Kone trimite cu capul din cativa metri, balonul intalneste bara portii lui Tatarusanu

Min.63: Intra Deac si iese Dubarbier la campioana Romaniei

Min.58: Intra Bajenaru si iese Hora la bistriteni

Min.56: Pereira suteaza puternic, Tatarusanu trimite in corner

Min.52: Paun vede cartonasul galben

Min.50: Culio centreaza de pe dreapta, Kone rateaza executia cu capul din cativa metri. Ocazie mare pentru gazde

Min.48: Combinatie superba Pereira - Peralta, ultimul marcheaza cu un sut de la aproximativ 11 metri. CFR - Bistrita 2-1.

Min.46: Iese Sanmartean si intra Coroian la Bistrita

A inceput repriza a doua

Min. 45: Prima repriza se incheie fara minute de prelungire. CFR Cluj - Gloria Bistrita 1-1

Min. 43 Dubarbier pleaca bine pe contra-atac. Ii paseaza lui Culio, dar sutulm acestuia este prins de portarul advers

Min. 39 Ultimele minute ale primei reprize ii gasesc pe bistriteni in propriul careu. Oaspetii se apara de un CFR care a prins aripi dupa egalare

Min. 32: Gol CFR!! Tatarusanu greseste ca-n curtea scolii si scapa in poarta balonul sutat de Pereira/ CFR - Gloria 1-1

*Conceicao face prima schimbare: Intra Peralta, iese Galiassi

Min. 26: Dani suteaza puternic spre poarta adversa. Tatarusanu se intinde serios pentru a respinge

Min. 23: Gol Gloria!! Diogo nimereste pana la urma poarta lui Stancioiu. "Bistriteanul" inscrie dupa o semi-foarfeca de senzatie! CFR - Gloria 0-1

Min. 19: Clujenii combina frumos in careul advers. Balonul ajunge la Muresan, care suteaza slab spre poarta

Min. 16: Diogo este scapat prea usor de fundasii clujeni, dar oaspetele nu reuseste sa ajunga la balon inaintea lui Stancioiu

Min. 15: Lovitura de la colt a clujenilor. Tatarusanu iese gresit din poarta, iar Muresan reia mingea cu capul peste poarta

Min. 10: Bistritenii dispun de o noua lovitura libera. Nalati executa, Stancioiu sare bine la minge si o prinde fara probleme

Min. 5: Zaharia obtine o lovitura libera. Nalati centreaza foarte bine, dar Diogo se pierde cu firea in fata portii si rateaza deschiderea scorului

Min. 2: Clujenii creaza o faza periculoasa la poarta lui Tatarusanu. Kone ii paseaza lui Pereira, dar sutul acestuia ajunge in bratele portarului advers