„Nu mă puteți atinge”  Novak Djokovic  s-a răfuit cu fanii , la Wimbledon: „Noapte buuună!”
Novak Djokovic (sursă foto: imago)

„Nu mă puteți atinge” Novak Djokovic s-a răfuit cu fanii, la Wimbledon: „Noapte buuună!”

• Novak Djokovic le-a dat o replică dură fanilor care l-au huiduit la meciul cu norvegianul Holger Rune. Sârbul a câștigat partida cu 6-3, 6-4, 6-2
  • Djokovic s-a calificat pentru a 60-a oară în sferturile unui turneu de Grand Slam, a 15-a pe iarba de la Wimbledon

Novak Djokovic a avut o reacție puternică după victoria cu novergianul Rune. La flash-interviul de după meci, campionul sârb le-a răspuns ironic spectatorilor care l-au huiduit pe toata durata partidei și l-au încurajat pe rivalul său.

În lacrimi Elina Svitolina  a plâns pe teren  la Wimbledon, după atacul masiv cu rachete asupra Kievului

Novak Djokovic a oferit un moment cum rar s-a mai văzut pe terenul central de la Wimbledon. Sârbul și-a început discursul de după meci cu un atac la fanii care l-au enervat în timpul meciului.

Rishi Prasad, jurnalistul care a condus flash-interviul de pe teren, a încercat să îl calmeze pe Djokovic spunându-i că strigătele fanilor nu erau huiduieli, ci încurajări pentru Rune, al cărui nume scandat de fani, „Ruuune”, poate suna fals-agresiv pentru adversar.

• Novak Djokovic: Pentru toţi cei care au ales să îi trateze cu lipsă de respect pe jucători, în cazul ăsta pe mine: să aveţi o nooooaaapteee buuuunăăă! Nooooapteeee buuuună! Nooooapteeee buuuună!
  • Rishi Prasad: Cred că strigau prelungit «Ruuune», nu era o lipsă de respect la adresa ta.
  • Novak Dkokovic: Ascultă, sunt în circuit de mai bine de 20 de ani, ştiu toate tertipurile, ştiu cum funcţionează. E în regulă, mă concentrez pe cei care sunt respectuoşi, care au plătit biletul pentru a se bucura de spectacol, pentru cei care iubesc tenisul şi îi apreciază pe jucători şi apreciază efortul lor. Am jucat într-o atmosferă mult mai ostilă, credeţi-mă. Nu mă puteţi atinge!

Djokovic nu s-a potolit nici când a ajuns la hotel și a mai avut un mesaj ironic pentru contestatari. „Alunecând spre sferturi. Noapte bună!”, a scris fostul lider mondial pe contul personal de Twitter.

Novak Djokovic se va lupta pentru un loc în careul de ași cu Alex De Minaur, care a trecut în sferturi de francezul Arthur Fils.

2-1
este scorul meciurilor directe între Novak Djokovic și Alex De Minaur

FCSB PRINDE VITEZĂ   VIDEO CU GOLUL  » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
06.10
FCSB PRINDE VITEZĂ VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
FCSB PRINDE VITEZĂ  VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat  pe final
06.10
Hagi, assist și roșu! Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar a fost eliminat pe final
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat pe final
GOL COMIC  VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
„Veţi afla zilele viitoare”   Șumudică, misterios  după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
06.10
„Veţi afla zilele viitoare” Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
„Veţi afla zilele viitoare”  Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
06.10
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
06.10
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”