FCSB, fără vedete la derbiul cu Rapid – Anunțul lui Elias Charalambous

Campioana României din acest sezon va întâlni duminică Rapid, în ultima etapă din play-off, într-un duel al orgoliilor, fără miză în clasament. Antrenorul roș-albaștrilor va odihni mai mulți titulari.

Florinel ComanFoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

Elias Charalambous, înaintea meciului cu Rapid: „Vom oferi minute fotbaliștilor care nu au evoluat”

Rapid și FCSB se întâlnesc duminică de la ora 21:00 pe stadionul Giulești, într-o partidă transmisă LiveBlog de HotNews.ro.

La conferința de presă premergătoare partidei, antrenorul roș-albaștrilor a anunțat că va odihni mai mulți jucători, în timp ce alții care au evoluat mai puțin vor primi șansa să joace.

„E ultimul meci al sezonului, vrem să închidem acest sezon bun cu o victorie. La jocul de mâine vom oferi minute fotbaliștilor care nu au evoluat în acest sezon.

Vrem să le oferim o șansă și să odihnim jucătorii care au jucat tot sezonul. Pe câțiva îi vom vedea la echipa națională.

Vrem să încheiem sezonul în cea mai bună manieră, cu o victorie. Vom face schimbări, dar avem încredere în jucătorii care vor intra. Aceste momente sunt frumoase, ne-am bucurat cu fanii și familiile după ce am câștigat titlul.

Sunt jucători care au evoluat foarte mult în acest sezon și trebuie să fie odihniți pentru echipa națională. Cei care nu au jucat în acest sezon vor primi șansa mâine” – a declarat Elias Charalambous, conform DigiSport.

Fanatik anunță că Darius Olaru, Florinel Coman, Adrian Șut și Risto Radunovic nu vor face parte din lot la meciul de duminică.

Dacă primii trei ar putea face parte din lotul României la Euro 2024, fundașul stânga așteaptă o convocare la naționala Muntenegrului.