Liga 1, play-off: Viitorul - FCSB 1-1 / Ianis Hagi a egalat în minutul 80 - Titlul, tot mai aproape de CFR Cluj

FCSB a obținut doar o remiză pe terenul celor de la Viitorul, scor 1-1, într-un meci cu un jucător eliminat de fiecare parte. Gnohere a deschis scorul pentru roș-albaștri (68'), dar Ianis Hagi a adus egalarea în minutul 80. În urma acestui rezultat, echipa lui Mihai Teja se află la cinci puncte în urma liderului CFR Cluj.

HotNews.roFoto: Hotnews

FCSB a jucat în inferioritate numerică din minutul 61, Romario Benzar fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. De asemenea, Viitorul a terminat meciul cu un jucător mai puțin pe teren, după ce Vlad Achim a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat în minutul 75.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul: Cojocaru - Mladen, Ţîru, V. Ghiţă, De Nooijer (Boboc ’57) - A. Ciobanu, Achim, Vînă - I. Hagi, Calcan (Eric ’69), G. Ganea (Drăguş ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, I. Cristea, Planic, Jr. Morais - Nedelcu, L. Filip - Man, fl. Tănase, Fl. Coman (Teixeira ’51) – Hora (Gnohere ’56). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Ţîru '45, Achim '72, '75/ Benzar '26, '61

Cartonaş roşu: Achim '75 / Benzar '61

Arbitri: Marius Avram - Ciprian Florin Danşa, Andrei Constantinescu - George Rădulescu

6. Sepsi 20

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Stranieri
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport