Liga 2: Metaloglobus - Petrolul Ploiești 1-2 / Mario Bratu a marcat golul victoriei în minutul 89

Petrolul Ploiești a debutat cu o victorie în noul sezon al Ligii a II-a, scor 2-1, pe terenul celor de la Metaloglobus. Conduși cu 1-0 la pauză, ploieștenii au întors scorul după pauză, golul victoriei fiind înscris de Mario Bratu în minutul 89.

Scorul a fost deschis de Metaloglobus, în minutul 40, prin Ovidiu Herea, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Petrolul a reușit să întoarcă soarta confruntării în partea a doua, prin golurile lui Meza Colli (53) și Mario Bratu (89).

Metaloglobus București – FC Petrolul Ploiești 1-2

Etapa se încheie marţi, cu meciul dintre FC Argeş şi Ripensia Timişoara, programat la ora 19:30.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024