Liga Campionilor: HCM Constanta, de neoprit

Partida disputata la Salonic a reprezentat al treilea succes pentru constanteni, parcursul lor de pana acum in Liga Campionilor fiind unul impresionant.

Ultimele meciuri din aceasta etapa vor avea loc duminica, Pick Szeged - Valladolid si Montpellier - Chekhovskie Medvedi.

Dupa mai multe rasturnari de scoruri, la pauza a fost 16-12 pentru romani, dupa patru goluri consecutive in ultimele minute al primei reprize.

Campioana a condus si la cinci goluri in a doua repriza (in doua randuri chiar), dar pana la urma scorul final a fost de 30-26 in favoarea lor. Succesul este unul de referinta pentru handbalul romanesc, fiind sanse mari ca HCM sa obtina calificarea in optimile Ligii Campionilor, ceea ce ar reprezenta o premiera absoluta.

Mai sunt de jucat urmatoarele partide:

Etapa V

AC PAOK - Valladolid (11 noiembrie)

Montpellier - Pick Szeged (15 noiembrie)

HCM Constanta - Cheskhovskie Medvedi (15 noiembrie)

Etapa VI

Chekhovskie Medvedi - HCM Constanta (19 noiembrie)

Valladolid - AC PAOK (21 noiembrie)

Pick Szeged - Montpellier (22 noiembrie)

Etapa VII

AC PAOK – Pick Szeged (10 februarie 2010)

Chekhovskie Medvedi – Valladolid (11 februarie 2010 )

Montpellier – HCM Constanta (14 februarie 2010)

Etapa VIII

AC PAOK – Montpellier (17 februarie 2010)

Chekhovskie Medvedi – Pick Szeged (20 februarie 2010)

Valladolid – HCM Constanta (20 februarie 2010)

Etapa IX

Chekhovskie Medvedi – Montpellier (25 februarie 2010)

HCM Constanta – AC PAOK (27 februarie 2010)

Valladolid – Pick Szeged (27 februarie 2010)

Etapa X

A.C. PAOK - Chekhovskie Medvedi (3 martie 2010)

Montpellier – Valladolid (7 martie 2010)

Pick Szeged – HCM Constanta (7 martie 2010).

6. A.C. PAOK 95:140 (-45) 0

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”