Mircea Lucescu a mai ratat un meci al echipei sale - Dinamo Kiev, doar remiză pe terenul ultimei clasate

​Dinamo Kiev a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, pe terenul echipei Ingulets Petrove, în etapa a patra a campionatului ucrainenan de fotbal.

Mircea LucescuFoto: Ukrinform / Shutterstock Editorial / Profimedia

Golurile au fost marcate de Kovalenko ('76), respectiv Shyshka ('71, autogol).

Echipa oaspete a fost din nou privată de prezenţa antrenorului Mircea Lucescu pe bancă. Tehnicianul român, aflat în convalescenţă după o operaţie, nu a condus formaţia Dinamo Kiev la niciunul dintre meciurile din campionat şi nici la două partide amicale, cele cu Fenerbahce şi Inter Milano, scrie News.ro.

Ingulets a obţinut cu Dinamo Kiev primul punct în acest sezon, dar rămâne pe locul 16 (ultimul).

Campioana Ucrainei a pierdut prima poziţie după acest prim pas greşit în competiţia internă. Formaţia din Kiev ocupă locul 2, cu 10 puncte. Pe locul 3 se află Şahtior Doneţk, cu 9 puncte.

Desna este lider, cu maximum de puncte, 12, şi duminică se va deplasa la Kiev pentru meciul cu Dinamo din etapa a cincea.

01.07
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
01.07
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”