VIDEO Ianis Hagi, pasă superbă de gol și penalti ratat / Glasgow Rangers, în optimi (1-0 vs Braga)

Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai activi jucători de pe teren în returul dintre Braga și Glasgow Rangers din 16-imile Europa League. Românul a creat o fază superbă în prima repriză, a ratat un penalti și a oferit pasa de gol pentru Ryan Kent. Scoțienii s-au impus cu 1-0 (4-2 la general) și s-au calificat în optimile competiției.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

*în partida tur, Ianis Hagi a înscris de două ori, iar Glasgow s-a impus cu 3-2.

În minutul 45+1, portarul Matheus a anticipat unde va executa Ianis și a apărat penaltiul prin care românul putea deschide scorul.

*sursă video: RMC Sport 2

După o oră de joc, scoțienii au pornit pe contraatac, mingea a ajuns la Ianis, iar acesta i-a trimis o pasă excelentă peste apărarea luistanilor lui Ryan Kent. Englezul nu a mai ratat (Hagi i-a pasat ideal și în prima repriză, după o fază personală în care a trecut de doi adversari) și a înscris golul victoriei.

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă