US Open 2022: Elevul lui Darren Cahill, duel de foc în sferturi contra lui Carlos Alcaraz

Jannik Sinner (al 11-lea favorit) s-a calificat în sferturile de la US Open 2022, elevul lui Darren Cahill trecând de Ilya Ivashka (73 ATP). Pentru un loc în semifinale, italianul va avea un duel de foc contra lui Carlos Alcaraz (cap de serie 3 la Flushing Meadows).

Jannik SinnerFoto: Andrew Ong / AP / Profimedia

Jannik Sinner, antrenat de Darren Cahill, duel contra lui Carlos Alcaraz în sferturile US Open 2022

După un meci intens de trei ore și 48 de minute, Sinner a avut câștig de cauză în cinci seturi, scor 6-1, 5-7, 6-2, 4-6, 6-3.

Jannik Sinner vs Ilya Ivashka, rezumat

Sursa video: Eurosport

Târziu în noapte la New York (în jurul orei 02:20), Carlos Alcaraz a trecut după o partidă de cinci seturi de experimentatul Marin Cilic (campion la US Open în 2014).

A fost 6-4, 3-6, 6-4, 4-6, 6-3 pentru Carlos, la capătul unei dispute de trei ore și 54 de minute.

Rezultatele zilei pe tabloul masculin de la US Open 2022

Frances Tiafoe (22) - Rafael Nadal (2) 6-4, 4-6, 6-4, 6-3

Carlos Alcaraz (3) - Marin Cilic 6-4, 3-6, 6-4, 4-6, 6-3

Andrey Rublev (7) - Cameron Norrie (7) 6-4, 6-4, 6-4

Jannik Sinner (11) - Ilya Ivashka 6-1, 5-7, 6-2, 4-6, 6-3

Program sferturi US Open 2022

Nick Kyrgios (23) - Karen Khachanov (27)

Matteo Berretini (13) - Casper Ruud (5)

Jannik Sinner (11) - Carlos Alcaraz (3)

Andrey Rublev (9) - Frances Tiafoe (22).

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”