​VIDEO AC Milan obține o victorie dramatică (3-2 vs Lazio) și termină anul pe primul loc

AC Milan a obținut o victorie dramatică, scor 3-2, în fața celor de la Lazio Roma, în etapa a 14-a din Serie A. Formația pregătită de Stefano Pioli a înscris golul decisiv în minutul 90+3 și a revenit pe prima poziție în clasament (a trecut peste rivala Inter).

Milanezii au avut un start de partidă foarte bun și conduceau deja cu 2-0 în minutul 17 (au marcat Rebic și Calhanoglu). Luis Alberto a redus din diferență, după ce Donnarumma a apărat penaltiul lui Immobile ('28), iar Immobile a egalat cu un voleu ('59). Theo Hernandez a marcat golul victoriei gazdelor în minutul 90+3, cu o lovitură de cap.

Vezi aici un rezumat al partidei dintre AC Milan și Lazio Roma.