​VIDEO Real Madrid - Betis 0-1/ Surpriza de proportii pe Bernabeu - Sanabria, gol in minutul 94

​Betis a reusit surpriza etapei cu numarul cinci din Primera Division, dupa ce s-a impus cu 1-0 pe "Santiago Bernabeu". Sanabria a marcat golul victoriei in minutul 94. Real Madrid marcase in ultimele 73 de meciuri consecutive, un record pe care il impartea cu formatia din 1963 a lui Santos, la care evolua pe atunci si Pele.

Sanabria, gol de trei puncte pe BernabeuFoto: realbetisbalompie.es

Cu toate ca de la gazde a lipsit doar Benzema (accidentat), Realul nu a putut sa marcheze in poarta lui Betis, iar reusita din prelungiri a lui Sanabria i-a lasat pe "albi" fara niciun punct.

Dupa cinci etape, Madridul are doar 8 puncte, cu 7 mai putin decat liderul la zi, FC Barcelona.

Rezumatul partidei Real Madrid vs Betis:

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”