​ATP Barcelona: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in semifinale

Perechea Horia Tecau/Jean-Julien Rojer (Romania/Olanda) s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Barcelona (competitie din categoria "500"), intrecere dotata cu premii totale in valoarea de 2.324.905 euro.

Tecau si Rojer au invins in sferturi perechea Lukasz Kubot/Mischa Zverev (Polonia/Germania), scor 6-3, 6-4. Partida a durat o ora si cinci minute.

Pentru parcursul de pana acum, Tecau si Rojer vor primi 37.030 de euro si 180 de puncte in ierarhia ATP de dublu.

Pentru un loc in marea finala, Horia si Jean se vor duela cu perechea Florin Mergea/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Romania/Pakistan), care a trecut de cuplul Henri Kontinen/John Peers (Finlanda/Australia), cap de serie 1, scor 6-4, 6-4.

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia