Conference League: Răzvan Lucescu și PAOK Salonic, înfângere la limită în turul sferturilor

PAOK Salonic a pierdut prima manșă a sferturilor de finală ale Conference League pe terenul belgienilor de la Club Brugge, scor 1-0.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

Club Brugge – PAOK 1-0, în sferturile Conference League

Dacă în campionat conduce ierarhia, cu șase etape înainte de finalul sezonului, PAOK a făcut un pas greșit în Conference League.

Pe terenul belgienilor de la Club Brugge, gazdele au deschis scorul după doar șase minute prin norvegianul Hugo Vetlesen.

Mai mult, Brugge se putea distanța în minutul 78, când brazilianul Igor Thiago a irosit o lovitură de la 11 metri.

Partida retur va avea loc la Salonic peste o săptămână.

Conference League, manșa tur a sferturilor

Olympiakos – Fenerbahce 3-2

Plzen – Fiorentin 0-0

Aston Villa – Lille 2-1

Club Brugge – PAOK Salonic 1-0

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia