Darius Olaru Căpitanul  FCSB , despre debutul cu stângul al campioanei: „Nu am știut să gestionăm avantajul”
Darius Olaru Foto:GOLAZO.ro

Darius OlaruCăpitanul FCSB, despre debutul cu stângul al campioanei: „Nu am știut să gestionăm avantajul”

• Darius Olaru (26 de ani) a tras primele concluzii, după remiza, scor 1-1, împotriva celor de la U Cluj din prima etapă a noului sezon de Liga 1.

„Roș-albaștrii” au deschis scorul prin Musi, în minutul 51, dar avantajul a durat doar câteva minute, după ce Edjouma l-a faultat în careu pe Bettaieb.

Arbitrul Cojocaru n-a văzut nimic inițial, de-abia când a fost avertizat de VAR a observat faultul pe monitorul de la marginea terenului. Nistor a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă și a stabilit scorul final în minutul 57.

FCSB - U CLUJ. Darius Olaru, despre debutul cu stângul al campioanei în noul sezon al Ligii 1

Imediat după fluierul de final al partidei, căpitanul FCSB-ului, Darius Olaru, a tras primele concluzii după debutul mai puțin reușit al campionei României în noul sezon de Liga 1.

De alfel, acesta a spus și care este primul obiectiv al trupei antrenate de Elias Charalambous în noul sezon și anume accederea în grupele Champions League.

„Nu am știut să gestionăm avantajul, pe viitor trebuie să o facem mult mai bine. Primul obiectiv e să intrăm în grupele Champions League. Dar luăm totul pas cu pas, jucăm cu Virtus și Slobozia, apoi cu Maccabi.

Eu nu am avut vacanță, am avut vreo 6 zile înainte de EURO. Eu încă nu sunt sută la sută, pentru că am fost acolo și nu am ritm, nu prea am jucat. Trebuie să mai acumulez. Momentan eu nu mă gândesc la transfer, o iau pas cu pas”, a declarat Darius Olaru, la Prima Sport.

A fost o partidă dificilă, știam că ne așteaptă un meci greu. Din păcate am luat doar un punct în acest start de campionat. Am avut situații mai multe decât ei și cred că meritam victoria. E cam greu cu temperatura, nu știu cum au jucat cei de la 17.00, de la 19.00. Nu avem ce să facem, trebuie să ne pregătim, să jucăm mult mai bine pe viitor. Știam că au jucători buni, de calitate, că le place posesia. Darius Olaru, căpitan FCSB

Pentru FCSB urmează returul cu Virtus programat marți, 16 iulie, cu începere de la ora 20:30, după care trupa antrenată de Elias Charalambous va avea doar câteva zile de pauză urmând să întâlnească vineri, 19 iulie, Unirea Slobozia, în etapa cu numărul 2 din Liga 1.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
Diverse
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”