Euro 2020, preliminarii: Norvegia - Spania 1-1 / Norvegienii au egalat din penalty în minutul 90+4; Ramos, record de selecții

Norvegia și Spania au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată la Oslo, în cadrul preliminariilor Euro 2020. Spania a deschis scorul în minutul 47, prin Saul Niguez, dar nordicii au smuls un punct în prelungiri, grație unui penalty transformat de Joshua King (90+4').

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

La partida de la Oslo, Sergio Ramos a devenit jucătorul cu cele mai multe partide la naţionala Spaniei – 168.

Rezultatele serii în Grupa F:

Insulele Feroe - România 0-3

Au marcat: Puşcaş 74', Mitriţă 83', Keşeru 90+4'.

Malta - Suedia 0-4

Au marcat: Danielson 11', Larsson 58', 71', Agius 66' (autogol)

Au mai rămas de disputat:

• 15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
  • 15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
  • 18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45).