​Europa League: Slavia Praga, Leverkusen, Rangers, Benfica, PSV şi Granada, în 16-imi - Nicolae Stanciu a înscris un gol / Rezultate

​Echipele Slavia Praga, Bayer Leverkusen, Glasgow Rangers, Benfica Lisabona, PSV Eindhoven şi Granada s-au calificat, joi seară, în 16-imile de finală ale Europa League, după rezultatele înregistrate în partidele disputate de la ora 22:00 în grupele competiţiei.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Unul dintre golurile Slaviei la meciul cu Hapoel Beer Sheva, scor 3-0, a fost marcat de Nicolae Stanciu, informează News.ro.

Aici poți afla rezultatele înregistrate în partidele disputate de la ora 19:55.

Au marcat: Sima ’31, ’85, Stanciu ‘36

La Slavia, Nicolae Stanciu a jucat până în minutul 64.

• Grupa D

Benfica Lisabona vs Lech Poznan 4-0

Au marcat: Vertonghen ’36, Nunez ’57, Pizzi ’58, Weigl ‘89

Glasgow Rangers vs Standard Liege 3-2

Au marcat: Goldson ’39, Tavernier ‘45+1 (penalti), Artfield ’63 / Lestienne ‘6, Cop ‘41