Europa League: Slavia Praga, victorie cu Bayer Leverkusen - Nicolae Stanciu a ratat un penalti, dar a pasat decisiv la gol / Rezultate

Formaţia Slavia Praga, la care joacă Nicolae Stanciu, a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Bayer Leverkusen, într-un meci din grupele Europa League, în care fotbalistul român Nicolae Stanciu a ratat un penalti, dar a şi reuşit o pasă de gol.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Stanciu, care a intrat pe teren în minutul 61 la gazde, a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 65. Românul a pasat însă decisiv la golul lui Olayinka, în minutul 80.

Tot joi, Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren până în minutul 69, a învins cu 1-0 Lech Poznan, informează News.ro.

A marcat: Olayinka ‘80

În minutul 65, Nicolae Stanciu (Slavia) a ratat un penalti. Tot el este cel care a pasat decisiv la gol.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 22, când a fost eliminat Bellarabi.

• Grupa D

Benfica Lisabona vs Standard Liege 3-0

Au marcat: Pizzi ’49 (penalti), ’76, Waldschmidt ’66 (penalti)

AZ Alkmaar vs Rijeka 4-1

Au marcat: Koopmeiners ‘6 (penalti), Gudmundsson ’20, ’60, Karlsson ’51 / Kulenovic ‘72

Real Sociedad vs Napoli 0-1

A marcat: Politano ‘56

În minutul 90+3, de la Napoli a fost eliminat Osimhen.