​Liga 1: FCSB, victorie muncită la Botoșani, scor 3-1

​FCSB s-a impus, scor 3-1, în deplasarea de la Botoșani, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1. FCSB egalează CFR-ul în vârful ierarhiei, însă clujenii nu au evoluat încă în această etapă.

Gnohere a deschis scorul în minutul 14, după ce a împins balonul în plasă din fața porții. Golofca a egalat pentru Botoșani, în minutul 23, după o fază individuală excelentă în care l-a driblat pe Stan și l-a învins pe Bălgrădean. Lucian Filip a readus FCSB în avantaj în minutul 38, cu un șut din interiorul careului. Chiar dacă gazdele au dominat repriza secundă, tot FCSB a fost cea care a marcat. Raul Rusescu a înscris cu un lob în minutul 86.

Au evoluat echipele:

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Burcă, Miron, Soiledis – Rodriguez (Ongenda ’72), Karaboue - Fabbrini, Levente Fulop, Golofca – Trujic. Antrenor: Liviu Ciobotariu

FCSB: Bălgrădean – Benzar (Roman ’46), Planic, Bălaşa, Stan - Jr. Morais, Filip - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan ’76) – Gnohere (Rusescu ’66). Antrenor: Nicolae Dică

FC Botoșani vs FCSB 1-3

Derbiul etapei, FC Viitorul vs CFR Cluj, se va disputa luni, de la ora 20:00.

14. FC Voluntari 20 (19-38) 12

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”