Premier League: Victorie la scor pentru Manchester City – Două puncte avans în fruntea clasamentului

În prima partidă a rundei cu numărul 37 din Premier League, Manchester City a defilat în deplasarea de la Fulham, scor 4-0, revenind pe prima poziție a clasamentului, cu două puncte peste Arsenal Londra.

Jucătorii de la Manchester CityFoto: David Cliff / AP / Profimedia

Fulham – Manchester City 0-4, în Premier League

În deplasarea de la Fulham, „cetățenii” au deschis scorul după doar 13 minute prin Josko Gvardiol.

Phil Foden a dublat avantajul în minutul 59, iar 12 minute mai târziu, fundașul croat a reușit dubla.

Tabela a fost închisă de Julian Alvarez în prelungiri din lovitură de la 11 metri, după ce gazdele rămăseseră în inferioritate numerică, cel eliminat fiind Issa Diop.

Pentru a cuceri un nou titlu de campioană, formația antrenată de Pep Guardiola trebuie să câștige restanța din etapa a 34-a cu Tottenham și meciul din ultima rundă, pe teren propriu, în fața celor de la West Ham.

6. Newcastle – 56 p

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă