Răzvan Lucescu și PAOK Salonic, încă un pas greșit în lupta la titlu din Grecia

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut duminică derbiul disputat pe terenul lui Olympiakos, scor 2-1 pentru formația din Pireu și se află la cinci puncte de liderul AEK.

Razvan LucescuFoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Olympiakos Pireu – PAOK Salonic 2-1, în etapa a cincea din play-off-ul Greciei

După eliminarea din sferturile Conference League în fața celor de la Club Brugge la mijlocul săptămânii, PAOK Salonic a mai făcut un pas greșit în lupta la titlu.

Pe terenul rivalei de la Olympiakos, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a scăpat de un gol marcat de adversari în primul sfert de oră, dar anulat de VAR pentru ofsaid.

Formația din Pireu a deschis scorul în minutul 27 prin Quini, după un penalti ratat de Podence, iar la pauză s-a intrat cu 1-0.

Și în partea secundă tot Olympiakos a fost mai periculoasă, iar Gelson Martins a dublat avantajul în minutul 61.

Abia în prelungiri PAOK a redus din diferență prin Marcos Antonio, iar titlul pare tot mai departe pentru Răzvan Lucescu.

6. Lamia – 34 p / 32 m

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Campionate
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia