Antrenorul lui Dinamo, Eugen Neagoe, ar fi făcut un stop cardiac pe Arena Națională în
timpul meciului cu Universitatea Craiova. A
fost dus de urgență la spital

Antrenorul lui Dinamo, Eugen Neagoe, ar fi făcut un stop cardiac pe Arena Națională în timpul meciului cu Universitatea Craiova. A fost dus de urgență la spital

Antrenorul echipei Dinamo București, Eugen Neagoe, a leșinat pe banca tehnică de pe Arena Națională, în minutul 25 al meciului pe care echipa bucureșteană îl disputa cu echipa CS Universitatea Craiova. Acesta a fost pus pe targă și urcat în ambulanță direct pe marginea terenului de joc. Meciul a fost întrerupt minute bune, timp în care medicii i-au acordat primul ajutor direct în ambulanța parcată lângă teren. Dupa circa un sfert de oră ambulanța a părăsit arena și s-a îndreptat spre spital. Potrivit primelor informații, Neagoe ar fi făcut un stop cardiac.

Eugen Neagoe, in ambulanta de pe Arena NationalaFoto: Captura Digi sport

Meciul a fost întrerupt minute bune, timp în care jucătorii și spectatorii nu știau ce se întâmplă. Din reluările oferite de DigiSport antrenorul lui Dinamo părea că se simte rău, s-a așezat pe banca de rezerve și apoi și-ar fi pierdut cunoștința. Ulterior, Neagoe părea complet inconștient înainte să intervină medicii. Acesta a fost dat jos de pe scaunele băncii de rezerve de cei din jur și apoi, odată cu apariția ambulanței, a fost urcat pe targă în interiorul salvării care însă nu a plecat de pe loc.

Ambulanța a stat circa un sfert de oră pe marginea terenului de joc, iar medicii i-au oferit primul ajutor în interiorul vehiculului. Meciul a fost întrerupt în tot acel timp. Partida a fost reluată în jurul orei 21:43.

"Neagoe a deschis ochii, înclin să cred că lucrurile s-au mai normalizat. S-a prăbuşit la pământ, nu se ştie încă motivul. Cel mai probabil pare să fi fost o criză cardiacă, medicii au făcut toate demersurile specifice pentru un astfel de caz", a spus reporterul Digi Sport, prezent pe Arena Națională, transmite Mediafax.

DigiSport scrie că antrenorul lui Dinamo ar fi suferit un stop cardiac și că Eugen Neagoe este conştient şi vorbeşte cu medicii de la spital.

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport