Tricolorii ne avertizează: Adevărata față a României este cea din meciul cu Finlanda

Naționala României a obținut sâmbătă prima victorie în actuala ediție a Ligii Națiunilor (1-0 în fața Finlandei), iar Răzvan Marin a declarat după partidă ca aceasta a fost „adevărata față a tricolorilor”.

Razvan MarinFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

După două înfrângeri în primele două meciuri din Liga Națiunilor (în fața Muntenegrului și Bosniei), naționala lui Edi Iordănescu a obținut primele puncte în Grupa a 3-a din Divizia B a Ligii Națiunilor.

Nicușor Bancu a adus victoria tricolorilor în minutul 30, în timp ce George Pușcaș a ratat un penalti în minutul 16.

Mesajul lui Răzvan Marin după prima victorie a României în Liga Națiunilor

Mijlocașul român a vorbit după victoria în fața Finlandei despre jocul prestat de naționala României, cât și despre impactul lui Edi Iordănescu asupra echipei.

„Este o victorie meritată, am arătat cu totul şi cu totul altceva. Important e că am reuşit să ne unim.

Pentru meciul cu Muntenegru cred că nimeni până în momentul de faţă nu a găsit o explicaţie (n.r. România a fost învinsă).

Astăzi s-a văzut cu totul altceva. După părerea mea, adevărata faţă a naţionalei este cea din seara aceasta.

Eu n-am nicio teamă, joc fotbal de plăcere. Greşeşti, se întâmplă... O iei de la capăt.

Mister (n.r. Edi Iordănescu) este tot timpul pozitiv, ne încurajează, are încredere în noi şi cred că o să o scoatem la capăt.

Cu Muntenegru ne dorim o nouă victorie şi să-i facem fericiţi pe suporteri” - Răzvan Marin, la Antena 1.